Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nenávidia kresťania homosexuálov? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je podla teba, Maria, homosexualita vrodena ? Ak ano, co tym boh sleduje, ak je to podla neho ohavnost ? Bonke vraj vzkriesil nejakeho mrtveho. Dokazal aj 'vyliecit" homosexuala ?
Pepe34
Boh, IMHO, nedal človeku
slobodnú vôľu. Dal nám kopec hormónov, ktoré do značnej miery ovládajú naše konanie. Dal nám aj staršie časti mozgu (tie máme spoločné napr. s plazmi), ktoré reagujú síce nepremyslene, ale rýchlejšie ako náš neokortex. Preto ak napr. pocítiš nečakanú bolesť alebo sa zľakneš nejakého podnetu, najprv udrieš alebo utečieš, a až potom rozmýšľaš, či to bolo rozumné. A to, že ty v nejakej situácii ovládneš svoju agresivitu alebo sexuálny pud neznamená, že to mohol dokázať niekto iný, komu "Boh nadelil" viac nejakého hormónu. Prečo to Boh urobil - zo zlomyseľnosti? Prečo vôbec potreboval napr, sexuálny pud riadiť hormónmi, prečo to nenechal na náš rozum? A má, podľa teba, Boh tiež hormóny, keď už sme na jeho obraz? K slobodnej vôli platí ešte jedno: Boh dal slobodnú vôľu vrahovi ma zabiť alebo nezabiť. OK. Ale dal mne slobodnú vôľu prežiť ten útok alebo neprežiť? Podľa konceptu slobodnej vôle má Boh radšej vrahov, násilníkov, zlodejov, .... O ich slobodnú vôľu sa stará, o slobodnú vôľu ich obetí nie.
treebeard2
Boh je dobrý
a preto nám dal hormóny - pud sebazáchovy, sexuálny pud, chuť na jedlo a podobne. Keby Boh povedal: "ploďte sa a množte sa!" a neurobil by to príjemným, bol by zlý. Keď človek činí božiu vôľu, prináša to do jeho života radosť a naplnenie. Pamätám si, že si raz povedal, že najstrašnejšia predstava večnosti je večné velebenie Boha. Dôvod je ten, že si v živote nezažil aké je to, keď uctievaš Boha a zažiješ jeho prítomnosť. Ku tej slobodnej vôli - protirečíš si. Sám si povedal, že pudová reakcia ťa v prípade ohrozenia zachráni.
Maria Tvrdonova
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

 

"hormony" a "pudy" nemaju nic spolocne...cize ak ak vsetko ostatne, co hlasas je rovnako doveryhodne, tak zbohom rodina...
 

 

A to si kde zobrala, ze hormony a pudy nemaju nic spolocne?
 

Čo už s tebou ? :-)

Čo to píšeš treebenard2 kopec hormónov údajne ovláda všetko tvoje konanie? Časti mozgu ktoré máš spoločné s plazmi tvoj paleokortex reaguje vždy neovládateľne nepremyslene a rýchlo. Nemáš vlastnú vôľu ani vlastný rozum alebo sa nedokážeš riadiť svojim rozumom ani svojou vôľou ? A čo potom ľudia čo majú nadelených viacej hormónov ako ty? :-) Sme len hračkou svojich pudov a vášní ? Máme nejaký rozum ? Máme nejakú slobodnú vôľu ? Vieme ovládať svoje konanie ?

V čom máš pravdu:
V tom že ľudia vždy konali aj budú konať dobro aj zlo.
V tom že následkom hriechu je smrť a utrpenie.
V tom že nikto nie je uchránený pred utrpením dobrí ani zlí.
V tom že z hľadiska "tohoto sveta" na svete spravodlivosť nikdy nebola ani nebude.
V tom že
I. Len sčasti trpíme pre svoje vlastné hriechy :
1. pre ich následky - alkoholik pre cirhózu, promiskuitní pre HIV a iné choroby, klamári že im ľudia prestanú veriť...
2. pre ťažkosti so zbavením sa hriešnych návykov - zvyk je "železná košeľa"
3. pre škody na vlastnej nesmrteľnej duši. Ale to je téma do inej diskusie

II. Trpíme aj pre hriechy iných ľudí.
aj
III. Iní ľudia trpia pre naše hriechy.
Podľa slov Biblie si "nesieme navzájom svoje bremená".
Utláčaní trpia pre krutosť tyrana. Manželka trpí pre opilstvo manžela. Manžel pre neveru manželky. Deti pre hádky a pre rozvod rodičov. Obyvateľstvo pre vojnu rozpútanú politikmi. Okradnutý postráda ukradnutú vec...

IV. Niekedy nevieme prečo niekto trpí. Dobrý život si užívajú vinní aj nevinní. Trpia vinní aj nevinní. Zlodej hýri za ukradnuté peniaze. Malé dieťa zomrie na rakovinu. Ešte aj Biblia vyzdvihuje že Boh dáva svietiť slnko aj pršať dážď rovnako na dobrých aj na zlých.

V čom nemáš pravdu:
nemáš pravdu že sme hračkou svojich hormónov, pudov a vášní. Keď chceme zväčša ich vieme ovládať. Keď veľmi chceme alebo sa aj trénujeme v sebaovládaní pravdepodobne nepodľahneme pokušeniu. Kto sa trénuje v ovládaní agresivity, skôr odolá myšlienke aby zbil iného človeka. Ťažšie to ide tomu kto má hriešny návyk. Pri fľaši alkoholu ťažšie zostane triezvy alkoholik ako abstinent.
 

 

Zeby si nevedel poriadne citat, alebo dokonca nerozumel tomu co citas?

Treebeard2 napisal:
"kopec hormónov, ktoré DO ZNAČNEJ MIERY ovládajú naše konanie"

Ty tam vidis napisane:
"kopec hormónov údajne ovláda VŠETKO tvoje konanie?"

Ale nevadi, zvykli sme si na taketo "chybicky".

Btw, aj taky alkoholizmus je do znacnej miery ovplyvneny genetikou. Clovek uz ma urcite predispozicie, ci bude alkoholik alebo nie. No a co sa tyka slobodnej vole, tam este mame co skumat, ale v ziadnom pripade sa neda len tak skonstatovat, ze mame uplne slobodnu volu. Experimenty nam ukazuju, ze je to o dost zlozitejsie.

Mozes mi teraz vysvetlit jednu vec?
Chlapi sa biju ovela castejsie ako zeny, lebo chcu? Nie preto, ze by ich napriklad ovplyvnoval testosteron? Preco sa muzi slobodne rozhoduju, ze sa chcu bit a zeny sa rozhoduju, ze nechcu?

Druha otazka, preco mame sexualne tuzby kedykolvek a kdekolvek, namiesto toho, aby sme ich mali len vtedy, ked treba splodit potomka? A hlavne preco ich maju uz tinedzeri, dlho pred svadbou a dlho pred tym, nez sa stanu ako-tak zodpovedni a pripraveni na rodicovstvo? Velmi ma to zaujima, takze mozes vysvetlit.
 

 

Sú zaznamenané prípady homosexuálov, ktorých Ježiš oslobodil a dnes žijú v heterosexuálnom manželstve.
Boh určite nikoho ako homosexuála nestvoril. Príčiny toho, že sa ním niekto stane môžu byť rôzne, ale je z toho cesta von.
 

 

S homosexualitou je to ako s lavorukostou. A nie je z toho cesta von. Ja som sa sice naucila nasilu pisat pravou rukou, ale chlieb si nou odkrojit neviem.
 

 

Zaujimave, najprv im boh dal geneticku vybavu kvoli ktorej su homosexualne orientovani a nasledne ich oslobodil a preorientoval ?

To je zaujimavy boh, ked robi taketo pokusy na ludoch ... Nehovoriac o starsom pokuse, kde to riesil potopou, vsak ?
 

To máš odkiaľ , že "genetická výbava" ?

To máš odkiaľ , že "genetická výbava" ?
Zdedili to po mamičke alebo po oteckovi ?
Nič také nedokázali žiadni vedci, aj keď akčná homoloby sa "zúrivo" snaží financovať výskum, ktorý by už konečne ! dokázal, že to oni chudáci majú tak geneticky dané a nemôžu za to.
 

 

Heterosexualitu mas odkial? Geneticka vybava? Mas to od otecka ci od mamicky? Vedecky nie je zistene ani ako vznika heterosexualita, vieme len z pozorovania ze je a ze je vacsinova. A nevyskytuje sa sama, nic v zivote nie je jednofarebne, uniformovane a co je mensinove este nemusi byt vadne. A heterosexuali to maju geneticky dane alebo si za to mozu?
 

 

Žiadny gén zodpovedný za homosexualitu sa nenašiel. To, že sa zatiaľ nenašiel samozrejme neznamená, že nie je. Avšak robili sa výskumy ktoré dosť presvedčivo dokazujú, že spomínaný gén skutočne neexistuje.

Napríklad jednovaječné dvojčatá majú úplne rovnakú DNA, teda mali by mať rovnakú sexuálnu orientáciu. Avšak výskumy dokazujú, že ak je jedno z dvojčiat homosexuálne orientované, je len 50% pravdepodobnosť, že bude rovnako orientované aj to druhé.

Samozrejme 50% je viac ako 4%, takže môže to znamenať, že existuje vrodená predispozícia ku homosexualite. A jednovaječné dvojičky nielen že majú rovnaké gény, ale väčšinou vyrastajú aj v rovnakom prostredí, čo určite tiež ovplyvňuje tých 50%. Avšak ak má človek nejakú predispozíciu, teda náchylnosť, neznamená to, že sa homosexuálom musí stať – je to podobné ako predispozícia ku obezite, srdcovo – cievnym chorobám a podobne.

Napriek dôkazom, ktoré svedčia o opaku, nás média neustále presviedčajú že je vedecky dokázané, že homosexualita je vrodená. A úspešne sa im to darí. Myslím, že väčšina ľudí na Slovensku zdieľa rovnaké presvedčenie a hnevajú sa na ľudí, ktorí chcú homosexuálom pomôcť zmeniť ich orientáciu.

Ďalším argumentom proti geneticky podmienenej orientácii je ten, že tento gén by mal tendenciu vymiznúť, lebo homosexuáli väčšinou potomstvo nemajú.
Avšak história dokazuje, že počet homosexuálov je na vzostupe a páde v závislosti od toho aká je v spoločnosti kultúra alebo morálka. Napríklad v starovekom Ríme dosiahla nebývalé rozmery. Poviete, že v kultúrach, kde homosexualitu neakceptujú ju ľudia skrývajú a nedobrovoľne sa na nátlak spoločnosti prinútia k spoločnému životu s osobou opačného pohlavia. Z toho mi logicky vyplýva, že ak by bola homosexualita dedičná, potom by v kultúrach, kde homosexualitu neakceptujú počet homosexuálov stúpal, lebo oni deti nedobrovoľne plodia, ale v kultúrach, kde ju akceptujú by po niekoľkých generáciách vymizla, lebo nositelia tohto génu nie sú donútení plodiť deti s osobou opačného pohlavia.

Nakoniec, keby bola homosexualita skutočne vrodená, neboli by známe prípady STOVIEK bývalých gayov a lesbičiek, ktorý dokázali zmeniť svoju orientáciu a dnes žijú v heterosexuálnom manželstve. A tých zaznamenaných prípadov sú naozaj stovky.
 

 

Este raz si precitaj moj prispevok a odpovedz na tie otazky, nebavim sa o homosexualite ale o heterosexualite. Neodchadzaj od temy, vdaka.
 

 

Verím, že sexuálny pud je vrodený, ale orientácia je už z veľkej miery ovplyvnená výchovou a vplyvom prostredia - preto sa napríklad mužom v Mauretánii páčia obézne ženy a Európanom štíhle
 

 

Prepac, ale je zjavne ze nemas jasno v pojmoch, co si vsimam uz dlhsie. Co ma orientacia spolocne s tym ake typy zien sa pacia heterosexualnym muzom? Dostuduj si co je orientacia.
 

 

Alzbetkina... mohla by si nam prezradit, kedy a ako si sa ty rozhodla, ze budes heterosexual? Len tak si sedela v kresle a rozmyslala, na aku orientaciu sa das a potom ti svitlo "hmm, tak ja teda budem hetero a odteraz sa mi pacia muzi". Asi tak nejak? Alebo si k tomu skor prisla ako slepa kura k zrnu, cize ani nevies ako, skratka to tak bolo?

Pokial ide o geny, zrejme v tom nebude iba jeden gen, alebo mozno ziadny. Velku ulohu moze hrat aj epigenetika, cize vypnutie a zapnutie urcitych genov. Preto aj jednovajecne dvojcata, ktore maju rovnake geny, nie vzdy ich maju rovnako pozapinane a povypinane, najma ak ziju oddelene a odlisnym zivotnym stylom. Zistilo, ze aj ked ich delia tisice kilometrov pocas dlhych rokov, zvacsa maju rovnake zaluby, napr. vztah k hudbe, kresleniu, alebo nieco zbieraju, takisto si vyberaju partnerov s podobnymi vlastnostami, ako druhe dvojca, dokonca je omnoho vacsia sanca, ze obe dvojcata su rozvedene, alebo naopak maju celozivotneho partnera, atd., atd. Ale takisto jedno dvojca moze byt homosexual a druhe hetero a to aj vtedy, ked vyrastaju spolu. Zeby ich matka vychovavala jedneho ako gaya a druheho ako hetero? Nie. Zrejme nieco v genoch ma vplyv, takisto uz pocas vyvoja v maternici mozu byt aj jednovajecne dvojcata vystavene rozdielnym davkam testosteronu, alebo niecomu inemu. Hormony a dalsie veci pravdepodobne ovladaju nase zivoty omnoho viac, ako sa to paci bigotom, ktori si asi predstavuju, ze clovek ma absolutne slobodnu volu, ktoru nic neovplyvnuje a rozhodnutia cloveka prichadzaju len tak z cista jasna, bez nejakej predoslej priciny. Clovek skratka iba tak z nicoho nic cosi chce a z nicoho nic cosi nechce.

Ale nezabudni odpovedat na moju otazku v uvode. Mozes este aj dodat, co budes robit, ked nahodou tvoj syn alebo vnuk, bude homosexual. Ci budes prosit Jezisa o "vyliecenie" alebo rovno zavolas exorcistu, alebo by si pouzila nejaku progresivnejsiu metodu, napr. elektrosoky?
 

 

Blogerka je psychiatricka, psychologicka ci neurovedec? Trochu odvazne tvrdenia, navyse nepodlozene a jednofarebne, poprosim o zdroje tych tvrdeni z boh nikoho neurobil homosexualom a ze je z toho cesta von.
 

 

Maria Tvrdonova: A naopak. Sú zaznamenané aj prípady ženatých mužov, otcov rodín, ktorí odídu od ženy, aby žili s mužom. Cesta von teda je, ale obojsmerná. A o príčinách homosexuality niečo novšie by nebolo? Nedávno som čítala, že homosexualita vzniká očkovaním.
 

 

Jezis Kristus, liecitel homosexualov, ktory sam mal dvoch otcov? :))
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

A to je kto tí fanatici ?

Napríklad Katolícky katechizmus o homosexuáloch píše takto :
"2358 Nemalý počet mužov a žien má hlboko zakorenené homosexuálne sklony. Táto objektívne nezriadená náklonnosť je pre väčšinu z nich skúškou. Treba ich prijímať s úctou, súcitom a jemnocitom a vyhýbať sa akémukoľvek náznaku nespravodlivej diskriminácie voči nim. Aj tieto osoby sú povolané plniť vo svojom živote Božiu vôľu a, ak sú kresťanmi, spájať s Pánovou obetou na kríži ťažkosti, s ktorými sa môžu stretnúť v dôsledku svojho stavu. "
Ako vidíš žiadna nenávisť voči homosexuálom, alebo strach, ale úcta, súcit a jemnocit čo sa o antikresťanoch napísať nedá ... Škoda.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 9 130
 2. Michal Májek: Maturita po novom 2 530
 3. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 2 253
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 2 083
 5. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 1 997
 6. Denis Kinski: Hana Maciuchová nás navždy opustila 1 515
 7. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 1 338
 8. Věra Tepličková: O kráľovstve na dve polovice 1 326
 9. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 1 150
 10. Sebastián Lukáš Šedo: Kotlebova strana sa rozpadá. Máme mať ale dôvod na radosť? 838

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?