Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto vymyslel historku o Ježišovom vzkriesení - 2 časť. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

re
citujem: "... plevy bude páliť neuhasiteľným ohňom." = čiže vyhrážanie? hmmm Steven Weinberg: "Religion is an insult to human dignity. With or without it, you'd have good people doing good things and evil people doing bad things, but for good people to do bad things, it takes religion.”
Oto Horák
re
Horák = burina určená na vykynoženie (Luk3k16-17v). Pomerne špecifická forma starosti o moje blaho :-) Poviem to znova, pretože ste to opäť preukázali - váš blog a príspevky v diskusii nie sú nič iné ako racionalizácia svojho obľúbeného mýtu a jeho predstaviteľov. Inými slovami - viem si predstaviť, že keď náckovia povedia židom, že sú burinou, budete zhrozená. Ak to povie ale člen vášho milovaného mýtu mne, je to v poriadku; dokonca je to vraj starosť o moje blaho. Hanbite sa!
Oto Horák
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

 

Doštuduj so biológiu ty "burina" .:)
 

re

"Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet." Mk 12: 31
 

 

škoda, že si to necitoval celé. Sú totiž dve najdôležitejšie prikázania.
 

 

ospravedlňujem sa za tykanie. Zabudla som...
 

 

Ano to sedí -budeš! .:)
 

Religion is an insult to human dignity

Ja osobne mám tendenciu s takýmto názorom súhlasiť, najmä aj si uvedomíme ako takéto náboženstvá vníma aj samotná Biblia:
"2 Takto vraví Hospodin: Nepriúčajte sa ceste pohanov a znamení nebies sa neľakajte, lebo pohania sa ich ľakajú. 3 Veď náboženstvo národov je nič, len drevo vyťaté v hore, dielo umelcovej ruky zhotovené sekerou. 4 Okrášlia ho striebrom a zlatom, upevnia ho klincami a kladivom, aby sa neklátilo. 5 Sú ako strašiak na uhorkovom poli, nehovoria; treba ich nosiť, lebo nechodia. Nebojte sa ich, lebo neublížia, a ani dobre robiť nemôžu."
Jeremiáš 10
Veď ktože by už dnes uctieval nejakého cisára ako boha alebo si udobroval bohov skrze šamana:
1.) Perfekt Rusticus ktorý predsedal inkvizičnému tribunálu pri inkvizičnom procese s Justiniusom Martýrom takto predniesol rozsudok:
"Nech tí, ktorí odmietli obetovať bohom [Ríma] a podrobiť sa príkazu cisára budú bičovaný, a odvedený preč na vykonanie rozsudku sťatia hlavy, v súlade so zákonmi."
Dnes už naozaj vďaka kresťanskému odporu uctievať pohanského cisára ako boha či iné rímske kulty alebo naších súčasných vladárov nemusíme. A ani good people už nemusia do bad things na ktoré ich zvádzalo ich religion -viď Plínius mladší v liste cisárovi Trajánovi okolo r.112 n.l.:
"Spýtal som sa ich, či sú kresťania alebo nie. Ak sa priznali, že sú kresťania, spýtal som sa znovu, a tretíkrát, premiešajúc otázky s hrozbami. Ak trvali na svojom vyznaní, vydal som rozkaz k poprave."
Hádam by ste sa nechceli k týmto pohanským praktikám vrátiť?
2. Toto radšej ani nebudem komentovať, len si dovolím urobiť poznámku že to je blog na sme a tak hádam v súlade s kódexom diskutujúceho: "Momentálne za SaS derie[] poslanecké lavice[:]" "Šamanský šlabikár – Ayahuasca nie je rekreačná droga" "Bez ohľadu na to, čomu veríte a akú týmto veciam dávate dôležitosť, na ceremónii s ayahuascou sa človek plne odovzdáva do moci šamana. Ak ten nemá čisté srdce a vôľu pomáhať, môže vás obrať o životnú silu a kus zdravia.

Čítajte viac: http://poliacik.blog.sme.sk/c/... "

Pán Horák, mali by ste si uvedomiť že nie každý dokáže mať takú silnú vieru v moc šamanov a niekto slobodne upresnosťňuje veriť radšej aj v niečo iné. Preto máme na SK ústavou garantovanú slobodu vierovyznania, pokiaľ viem.
 

:-)

Rozpráva sa kňaz s juhoamerickým šamanom.
Kňaz : "Nechápem, ako si môžete myslieť, že keď tancujete v osade okolo ohňa, že tým privoláte dážď a zaženiete zlých duchov. Veď to sú len povery!".
Šaman : "No a vy si myslíte, že je možné chodiť po vode, meniť vodu na víno a vstať z mrtvých!".
Kňaz : "To je ale niečo iné. To je pravda!"
 

Hamlet evanjelista

To aj sedí,pretože je rozdiel medzi možnosťami človeka a Boha a len dodávam že Boh je Pravda .:)
 

A čo teda pán Hamlet

navrujete, máme presedlať na šamanskú vieru a la pán Poliačik lebo šamani sú pre Vás iní makalúzovia v porovnaní s kňazmi, začať v sebe hľadať potreby iracionálna a uspokojovať ich ("racionalista, ktorý uspokojuje svoju potrebu iracionálna praktizovaním pohanských kultov: člen Prvého Česko-Sloveského chrámu cirkvi Satanovej a občianskeho združenia Dávny obyčaj", "Já, Jaroslav A. Polák známý též jako Kojot, vzývám pohanské bohy a současně jsem satanista. A jsem na to patřičně hrdý!") a pán recenzista knihy pána profesora Dawkinsa (" http://forum.humanisti.sk/view... "), zaspievať si so spolupracovníkom p. Dawkinsa Shermerom "Oh, Here’s to my sweet satan, the one who’s little path would make me sad, whose power is satan" alebo čo vlastne navrhujete? Nie každému sa páčia také pesničky, hádam by ste mohli uznať že niekomu je po chuti aj celkom iná muzika...
 

Prívrženci Dawkinsa - satanisti

vôbec ma neprekvapilo, že prívrženci Dawkinsa sú satanisti. Nie je to totiž ojedinelý príklad v dejinách, že ľudia, ktorí sa vyhlasujú za ateistov a propagujú ho, sú v skutočnosti vo vzbure a nenávisti proti Bohu a aku službu svojmu pánovi, ktorého sa rozhodli uctievať je to, že naivné davy sa snažia logickými metódami presvedčiť, že Boh nie je.
Marx ako mladý vyhlásil: "Chcem sa pomstiť tomu hore."
A o pár rokov neskôr prehlásil: "Nebo som si prehral. Viem to úplne isto."
 

?

Ach vy jeden satanista, spolu s p. Tvrdoňovou :-)

Michael Shermer - v knihe The Believing Brain alebo na TED videu tu: http://www.youtube.com/watch?v... hovorí o tom aspekte nášho magického myslenia, ktoré všade vidí zmysly, šifry alebo významy.

Pustite si napr. Stairway to Heaven od Led Zeppelin odzadu a podľa prívržencov tzv. "reversed speech" tam budú samé vzory, šifry a ukryté významy a zmysly - viď: Oh, Here´s to my sweet satan, the one who´s ..."

Shermer teda nie je vyznávačom žiadneho šamanského alebo satanistického kultu. Zdá sa, že naši náboženskí priatelia vynikajú nielen v absolútnom prekrucovaní alebo nepochopení tak jednoduchých vecí, o akých hovorí Shermer, ale zároveň v nachádzaní ukrytých šifier, zmyslov a významov úplne všade. Viac viď: http://en.wikipedia.org/wiki/A... alebo tu: http://en.wikipedia.org/wiki/P...

Ibaže by žemľa nebola žemľou, ale skutočne reinkarnovanou matkou Terezou - https://www.google.cz/search?q... :-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

???

1. Je to pesnička Stairway to Heaven od Led Zeppelin - o tom som už písal v reakcii vyššie

2. Shermer nevidí Satana nikde. Na tom príklade ilustruje, že prívrženci tzv. "reversed speech" tam vidia významy. Ilustruje tým našu evolučne danú dispozíciu hľadať vzorce a významy tam, kde žiadne nie sú. Shermer tejto dispozícii odoláva, iní sa ňou nechávajú uniesť - o tom som už písal reakcii vyššie

Neviem, ako jednoduchšie to už napísať. Tretíkrát to už ale opakovať nebudem.
 

1/3

To nasim creacionistom marii a stefanovi nevysvetlis, ved oni maju v naplni prace klamat, fabulovat a sirit nezmysly :)
 

Poprosil by som Tvoje tvrdenia

niecim podopriet, inak je to ohovaranie.
Ja nemam problem sa ospravedlnit ak som nieco uviedol nespravne, ale nepodlozene ad hominem utoky odmietam.
 

1/3

Ale ved ti to Oto velmi krasne a nazorne ukazal ake nezmysly trepes a akymi nezmyslami operujes.
Ked si to nepochopil na 3 krat z jeho vysvetlenia tak naozaj neviem ako inac polopatisticky ti to mozem vysvetlit. Skor si myslim ze "nechapes" umyselne aby si tu mohol zavadzat a fabulovat presne ako si to urobil v minulej diskusii ked si operoval udajnym vyrokom Dawkinsa, kde ti homelie krasne dokazal ze si umyselne neuviedol cely vyrok ale len jeho zkratenu verziu aby to podporovalo tvoje kreacionisticke dristy.
Z tej diskusie si krasne zbabelo usiel :D http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
Dokaz aspon jedno kreacionisticke alebo ID tvrdenie.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

velmi krasne a nazorne ukazal

nezmysly=?
 

Oto Horak napisal:

1. "Je to pesnička Stairway to Heaven od Led Zeppelin - o tom som už písal v reakcii vyššie" A? čo je podstatou Tvojho tvrdenia? odstatou môjho je že Shermer na svojej ateistickej seanse púšťal pesničku so slovami:
"Oh, Here’s to my sweet satan, the one who’s little path would make me sad, whose power is satan" kt. je dostupna na stranke TED
a.) popieraš to, píšem nezmysel, nie je to tam?
b.) Každý si to tam môže overiť že tomu naozaj tak aj je.
a. alebo b.?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 726
 2. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 2 662
 3. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 1 788
 4. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 1 668
 5. Július Kovács: Black out je jediné dobré riešenie, plne podporujem Matoviča. 1 611
 6. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 1 215
 7. Milan Kuruc: Sme v kríze. Prekopme aj podporu v nezamestnanosti 995
 8. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 960
 9. Mária Vrška: Korona v Srbsku 951
 10. Ctirad Klimčík: Blackout Igora Matoviča 935

Rebríčky článkov


 1. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!
 2. Michael Laitman: Syndróm vyhorenia
 3. Martin Krištoff: Cenový paradox: kým ceny elektriny na burze klesajú, domácnostiam hrozí zdraženie
 4. Roland Ondrus: Cockfight
 5. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 6. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 7. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 8. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 9. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.


Už ste čítali?