Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa historik vysporiada so správami o zázrakoch v evanjeliách. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Bajka o psychopatovi, pripečencovi, ...

... krestanovi a Človeku


Stalo sa raz, že staršia žena, ktora prežila cely svoj život v malej horskej dedine, potrebovala vyhľadať pomoc lekára, a tak sa autobusom vydala do okresného mesta, kde nikdy predtým nebola. Ked vystúpila v tom meste z autobusu, bola nemalo zmatena, lebo nevedela, ako tam vyhľadať miesto, kde by jej pomohli v jej trápeni.

V dôvere sa obrátila na prvého cloveka, ktorého tam stretla, a pozdraviac ho, poprosila ho o pomoc.
Ten jej však takto povedal:
- Neotravuj, baba stará a odpál.
To bol PSYCHOPAT.

Stretla ďalšieho, a počula toto:
- Nuž, pani moja drahá, to vám ja nepoviem. Bývam v tomto meste ešte len tridsať rokov, takze mesto nepoznám. Žiaľ nemôžem vam pomôcť.
To bol PRIPEČENEC.

Postaval tam na rohu jeden a spieval žalmy. Poprosila ho o pomoc, a dostalo sa jej takéhoto vysvetlenia:
- Prvá zmienka o tomto meste pochádza z roku 1148. Bolo založené ako slobodne kráľovske mesto s pravom usporiadať jarmoky vždy v poslednú nedeľu v neparnom mesiaci. Kostol Panny Márie Sedembolestnej pochádza z roku 1572. V sedemnastom storočí okupovali mesto a jeho okolie Turci. Kaštieľ za dedinou patril rodine Újfalušiovcov a dnes je tam múzeum motýľov.
Mesto má dnes 5063 stálych obyvateľov, z ktorých sedemnásť percent je nezamestnaných. Starostom obce je Felix Gyarmaty zo strany Smer.
Moderne spôsoby určovania polohy miest, ktore hľadáme, je dnes umožnené používaním iPhonu s operačným systémom Android, vyuzvajuc satelitnu sluzbu GPS. Ak vam však iPhone nefunguje, použite mapu, ktora je na námestí dva kilometre odtialto smerom na severozápad.
Potom siahol do vrecka, vytiahol odtial medenu mincu, ukázal ju tej žene, vyhodil ju do vzduchu, aby ju šikovne znovu zachytil, a ked otvoril dlan, mal v nej tri zlate mince. Taky to bol carodejnik.
To bol KRESTAN.

Nevelmi to našej babke pomohlo, a tak sa zmatena pobrala ďalej, lebo uz naozaj potrebovala toho lekára.
Stretla tam jedného pána, ktory ju vypočul, a takto jej povedal:
- Tu mám zaparkované svoje auto, a môžem vás na to miesto zaviesť, lebo vidím, že ste uz unavena, a ťažko by sám vam kracalo do kopca.
To bol ČLOVEK.
 

A tu je inšpirácia k mojej banke

1 A tak nech nás každý pokladá za Kristových služobníkov a za správcov Božích tajomstiev. 2 Od správcov sa nežiada nič iné, len aby sa každý preukázal ako verný. 3 Mne však najmenej záleží na tom, či ma súdite vy alebo ľudský súd. Ba ani sám sa nesúdim. 4 Lebo ničoho som si nie vedomý; to ma však ešte neospravedlňuje. Veď Pán je ten, kto ma súdi. 5 Preto nesúďte nič predčasne, kým nepríde Pán. On vynesie na svetlo, čo je skryté v tme, a odhalí zámery sŕdc. Potom každý dostane pochvalu od Boha. 6 Toto však, bratia, vztiahol som na seba a na Apolla kvôli vám, aby ste sa na nás poučili: „Nič nie je nad to, čo je napísané“ , aby sa nikto jedným spomedzi nás nevystatoval proti druhému. 7 Veď kto ti dal prednosť? Čo máš, čo by si nebol dostal? Keď si teda dostal, prečo sa chváliš, ako by si nebol dostal? 8 Už ste sa nasýtili, už ste zbohatli, začali ste kraľovať bez nás; kiež by ste len kraľovali, aby sme spolu s vami kraľovali aj my. 9 Lebo tak sa mi zdá, že nám, apoštolom, určil Boh posledné miesto ako odsúdeným na smrť, veď sme sa stali divadlom svetu, anjelom i ľuďom. 10 My sme blázni pre Krista, vy však rozumní v Kristovi; my sme slabí, no vy silní; vy ste slávni, my však bez cti. 11 Až do tejto hodiny aj hladujeme a trpíme smädom, aj sme nahí a bití, aj sme bez prístrešia 12 a namáhavo pracujeme vlastnými rukami. Keď nám zlorečia, dobrorečíme; keď nás prenasledujú, znášame to; 13 keď nás hanobia, vľúdne sa prihovárame. Stali sme sa akoby smeťami sveta, vyvrheľmi pre všetkých až doteraz. 14 Toto vám nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. 15 Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium. 16 Prosím vás teda, nasledujte môj príklad. 17 Preto som vám poslal Timoteja, moje milované a verné dieťa v Pánovi. On vám pripomenie moje cesty v Kristovi Ježišovi, ako učím všade v každej cirkvi. 18 Niektorí sa začali povyšovať, akoby som k vám už nemal prísť. 19 Čoskoro však — ak Pán bude chcieť — prídem k vám a posúdim nie reč namyslených, ale ich moc. 20 Božie kráľovstvo totiž nespočíva v reči, ale v moci. 21 Čo chcete? Mám prísť k vám s palicou, alebo s láskou a v duchu miernosti?
 

Inšpirácia k...

...bajke.
 

Pomoc

Alebo je aj možné že tou bájkou chceš povedať že potrebuješ nejaku pomoc, ako tá žena.A ja by som dokonca aj vedel aku.:)

(Ján4k6-14v) A bola tam studňa Jakobova. Ježiš tedy, unavený z cesty, sadol si takto na studňu, a bolo asi šesť hodín. Vtedy prišla žena zo Samárie nabrať vody. A Ježiš jej povedal: Daj sa mi napiť! Lebo jeho učeníci boli odišli do mesta, aby nakúpili potravy. Vtedy mu povedala žena, tá Samaritánka: Jako je to, že ty súc Žid žiadaš odo mňa piť, od ženy Samaritánky? (Lebo Židia neobcujú so Samaritánmi). Ježiš odpovedal a riekol jej: Keby si znala dar Boží a vedela, kto je ten, ktorý ti hovorí: Daj sa mi napiť! ty by si bola jeho prosila, a bol by ti dal živej vody. Žena mu povedala: Pane, veď nemáš ani vedra nabrať vody, a studňa je hlboká, odkiaľ máš tedy tú živú vodu? Či si ty azda väčší ako náš otec Jakob, ktorý nám dal studňu a sám z nej pil i jeho synovia a i jeho dobytok? Ježiš odpovedal a riekol jej: Každý, kto pije z tejto vody, bude zase žízniť; ale kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, ten nebude žízniť na veky; ale voda, ktorú mu dám, obráti sa v ňom na prameň vody, vyvierajúcej do večného života.
 
Hodnoť

Doteraz sa VZDY osvedcilo jednoduche

pravidlo:

Sila dokazov nejakeho tvrdenia musi byt umerna neobycajnosti tohto tvrdenia.
 

 

práve preto som rada, že máme také množstvo historických dôkazov vzkriesenia
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Pomôže ústav Kočnerovi k doživotiu? 7 044
 2. Tibor Bindas: No a pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne... 6 049
 3. Tomáš Blahuta: A KTO je tou TREŤOU osobou a prečo bola kamera na biliardovom stole? (Video o Kiskovi) 4 424
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Danko, Kotleba a Harabin si platia reklamu na dezinformačnom webe 2 351
 5. Peter Cmorej: Vzdušné zámky Borisa Kollára – na kom a na čom stojí jeho volebný program? 1 682
 6. Michal Porubän: "Ďakujeme" pán Blaha...ste výnimočný a úžasný..spolu rastieme!..ALE... 1 580
 7. Jaroslav Polaček: Pivo, víno, trochu tvrdého, chlebíčky... Takto útočia zúfalci 1 395
 8. Mišo Šesták: Vraždiť sa učili v Trnave 1 222
 9. Vladimír Zervan: Zhnité Pellegriniho zemiaky 1 114
 10. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 1 101

Rebríčky článkov


 1. Petr Škrabálek: Trochu predčasná spomienka na udalosti vo Fukušime pred 9 rokmi
 2. Július Kovács: Prečo policajti, učitelia a študenti volia Kotlebových neonacistov.
 3. Štefan Vidlár: Jak sme vykúrili Ňemcú
 4. Simona Mačorová: Menštruácia a ženská cykličnosť
 5. Matej Hank: Úspešné ťaženie Getafe CF v španielskej La Lige. Čo je ich motorom k úspechu?
 6. Vladimír Vittek: Pomôžme mladým pracujúcim študentom
 7. Peter Slivovic: Zlý sused II.
 8. Roman Hutira: Žijeme ako bláznivý Jack Sparrow, nemáme cieľ, ani SMER.
 9. Július Kovács: V parlamentke boli vraj hnusné zvieratá s gorilami.
 10. Ľudovít Herman: Ladislav Miko - Zlý Zajo, na kandidátke SaS na 98 mieste

 1. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 2. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 3. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 4. Ostane Magoni trénerom Vlhovej? Musím buchnúť po stole, tvrdí otec lyžiarky
 5. Kiska: Poviem polícii, kto je za anonymným videom
 6. Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore a v hodnotení disciplíny predstihla Shiffrinovú
 7. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 8. Päť vecí, ktoré vyplývajú z videa Šuligu a Reichela o Kiskovi
 9. Pellegriniho neskutočný život (píše Beata Balogová)
 10. Prieskum preferencií: OĽaNO opäť narástlo, je tesne za Smerom

Už ste čítali?