Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo o kresťanoch napísal rímsky historik Suetonius. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pavol mal aj iné referencie,

napr. prezývku „Veľký klamár“ (akési rukopisy od Mŕtveho mora...). Ale je možné, že Kristova krv stále žije, i keď vo vzdialených potomkoch. Takým spôsobom môžeme byť nesmrteľní všetci...
 

 

Môžem poprosiť o informáciu o aké rukopisy od mŕtveho mora išlo, kto je ich autorom a do akého obdobia ich datujú historici?
Lebo o Pavlovi sú aj iné správy, napríklad niekedy v rokoch 65-69 Klement Rímsky, ktorý bol učeníkom apoštola Petra, teda poznal jeho učenie napísal: "Pavol spoľahlivo a presne hlásal posolstvo pravdy."
Ináč ak bol Pavol luhár, bol zároveň blázon, lebo kvôli hlásaniu Ježiša prišiel o hlavu.
 

Ešte by bolo dobre,

keby si vo svojej horlivej evanjelizacii vysvetlila dve veci:
1) Ake vedecké metódy používal Klement Rímsky k tomu, aby vedel, či "Pavol spoľahlivo a presne hlásal posolstvo pravdy"? Peter mu síce mohol narozpravat nejake veci, ale ani on sám nemal jasno v tom, čo vlastne Ježiš chcel. Pamatajme vzdy, ze v Jezisovom "posolstve" nebolo nic noveho, nic co ludstvo nepoznalo uz davno predtym, ze to bola len kompilacia znamych uceni, teda plagiat.To je najspolahlivejsim dôkazom toho, že to nebolo od Boha.Podľa evanjelii Ježiš nikdy priamo a jasne nepovedal, aky bol účel jeho vystúpenia. Len tak sa mohlo stat, že vznikol priestor pre Pavlove vlastne interpretácie, že základom kresťanskej viery a doktriny sa stal paulinizmus. Pritom všetky Pavlove pisacky sú len žvastanim o ničom, prazdnymi slovami, ktore zneju mudro, ale nic neznamenaju.
Ked napríklad grécky filozof povie, že človek by mal poznať sám seba, má to nejaky zmysel, má to presne určenú implikaciu pre život cloveka.
Čo však znamena napríklad niečo takéto: " Všetci sme jedno v Kristovi"? Čo má človek robit, ked niečo take pocuje. O čo prišli ti, ktori sa to nikdy nedozvedeli? Z mám na mysli, ked hovorím o krásne znejucich nezmysloch.
2) Čo máš na mysli, ked používaš výraz "posolstvo pravdy"?
 

 

Klemet rímsky poznal osobne Petra, ktorý Ježišovým učeníkom. Ak chceš vedieť aké vedecké metódy teda používal tak historici ti potvrdia, že spôsobilosť svedka spoľahlivo zaznamenať udalosti je ovplyvnená tým, či je to svedectvo z prvej, druhej či desiatej ruky.
Pokiaľ ide o etické princípy, možnože Ježiš nič nové nepriniesol, ale Ježiš jasne a neustále opakoval, že je jediná cesta k Bohu a večný osud človeka závisí od toho, či v neho uverí.
 

Opäť jeden nezmysel a prázdna fráza

Co to znamena, ked hovoríme "veriť"?
Určite mi dáš za pravdu, ked poviem, že veľké množstvo masovych vrahov a zločincov "verillo".
Čo však naozaj nic neznamena, ak Ťa to nezmení, ak sa nestanes novým človekom; čo sa Ti môže stat aj vtedy, ak si o nejakom Jezisovi ani nepopcula.

Ty si tiez dobry príklad toho, že tvoja viera z teba nespravila ani múdru ani dobru.

Dôkaz:

Tvoja viera, ktora okrem iného má v tebe vyvolať lásku k bliznemu, neurobila z teba cloveka empatickeho. Ako ináč by si mohla demagogicky tvrdit (len z podlej a vypocitavej snahy zaliecat sa), že Palestinci v Gaze si svoj osud zaslúžia? Dokonca si na svojom blogu propagovala tebou "obľúbený blog", kde sa píše, že Slováci by si mali uvedomiť, že Izrael je v rovnakej pozícii, v akej by boli oni, keby Cigani raketami ostrelovali Bratislavu.
Povedz mi ty, duša kresťanská, kedy Slováci prišli do ciganskej zeme, okupovali ju, ukradli im podu a nahnali ciganov do geta, kde im kontrolovali všetko, od prísunu jedla a vody,az po buldozerovanie domov.

Ja sa v živote ničoho tak nebojím, ako veriacich, demagogov a obchodníkov so "spasou" a "posolstvami pravdy".

Preto ich odhalujem.
 

 

Nebudem tu riešiť otázku či Židia majú nárok na vlastné územie a slušný život vo vlastnom štáte, lebo to nie je témou tohto blogu. Žiaľ na Slovensku sú pomerne bežné názory, že najlepšie by bolo, keby všetci skončili v plynových komorách.
 

 

Chapem co chces povedat Majka, ale skus mi odpovedat na jedno.

Tvrdis ze tomu, ze "Pavol spolahlivo a presne kazal posolstvo pravdy" mozeme verit, pretoze svedok tohoto tvrdenia bol svedok z prvej ruky a tym padom mame dovod takymto tvrdeniam verit.

Analogicky to znamena, ze Mohamed spolahlivo a presne kazal posolstvo pravdy, kedze mame v porovnani s Pavlom radovo niekolko desiatok viac svedectiev z prvej ruky o jeho osobe?
http://en.wikipedia.org/wiki/L...
 

 

Dobre, upresním o čom správa Klementa Rímskeho vypovedá. Hovorí nepriamo o tom, že Pavol a Peter šírili rovnaké posolstvo. Lebo Klement, ktorý bol učeníkom Petra, nenapáda Pavla, ale jeho slová potvrdzuje. Je to argument proti tým, ktorí tvrdia, že Pavol bol jediný, ktorý hlásal zmŕtvychvstanie. Samozrejme nie je dôkazom toho, že hlásali pravdu, je to len dôkazom toho, že Pavol a Peter hlásali rovnaké posolstvo.
 

 

"Podľa evanjelii Ježiš nikdy priamo a jasne nepovedal, aky bol účel jeho vystúpenia."

Neviem aké evanielia si čítal,tak ti pre istotu niečo zacitujem s tých evanjelii čo JK povedal o svojom zámere a účele.

(Luk9k22-24v) Syn človeka musí mnoho trpieť, byť zavrhnutý staršími, veľkňazmi a zákonníkmi. Musí byť zabitý a tretieho dňa vzkriesený. Všetkým potom povedal: Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba! Každý deň nech vezme svoj kríž a nasleduje ma

(Luk9k56v) lebo Syn človeka neprišiel zahubiť ľudské duše, ale spasiť.
 

Znie to velmi pekne,

ale ja naozaj netusim, co to znamena, ked niekto povie "nasleduj ma" alebo "spasit". Ako sa take veci robia v normálnom praktickom živote? Ja dokonca ani netuším, o com hovoríte, ked používate slovo "viera". Čo robi taky človek, ktory verí?
Stretol som síce v mojom živote mnoho ľudí, ktori tvrdili, že veria, ale ja som na ich zivote a spravani nevidel nic, čo by ich odlisovalo od iných, ktori take niečo nehovorili.
Vedel by si mi to vysvetlit zrozumitelnymi slovami bez akéhokoľvek citovania.
Precitat v "Písme" si to môžem aj ja sám.
 

 

"Čo robi taky človek, ktory verí? "

Dôveruje Bohu resp. spolieha sa že Boh pomôže a zmení ma("vyčistí chrám" ) Zároven je to aj odpoved na "spasit" a aj "nasleduj ma".:)
 

 

Ježiš aj učeníci hlásali dve veci: Čiňte pokánie a verte evanjeliu. Pokánie je grécke slovo pre zmenu myslenia a znamená, že človek sa odvráti od svojich hriechov (nemusí to prežívať príliš emocionálne, dôležitá je reálne zmena)

Dobre poviem, čo to znamnená v praxi.
Uverí že Ježiš zomrel za jeho hriechy a vstal z mŕtvych, poprosí Ježiša aby mu odpustil jeho hriechy a rozhodne sa Ježiš poslúchať. To znamená, že keď si číta Bibliu a niečomu porozumie, že toto mám robiť, tak to začne robiť. Napríklad si prečíta, že keď uveril, má sa dať pokrstiť, tak to urobí. Prečíta si, že veriaci sa pripojili k cirkvy, tak to urobí. Prečíta si, že má milovať svoju manželku a správať sa k nej úctivo, tak to urobí atď.

Aby som bola ešte konkrétnejšia, tá modlitba, v ktorej sa obráti k Ježišovi, môže znieť napríklad takto: "Pane Ježišu, potrebujem Ťa. Ďakujem Ti za to, že si zomrel na kríži za moje hriechy. Otváram Ti dvere svojho života a prijímam ťa ako svojho Spasiteľa a Pána. Odpusť mi všetky moje hriechy. Ujmi sa vedenia môjho života a zmeň ma, aby som bol takým, akým ma chceš."
Tá modlitba je narodenie sa do nového života, ale ak človek nechce znovu duchovne zomrieť, dôležité sú ďalšie kroky, napríklad pripojiť sa k iným kresťanom, ktorí mu poradia ako duchovne rásť.
 

 

"Prečíta si, že má milovať svoju manželku a správať sa k nej úctivo, tak to urobí atď."

A ja ze toto je normalna vec na ktoru clovek nepotrebuje citat knihu. To aspon vysvetluje preco su niektore krestanske pary spolu nestastne, necitali pozorne knihu.
 

 

mala by to byť normálna vec, ale prax dokazuje že nie všetci to tak robia. Ty máš v tom +, tak čítaj ďalej, určite nájdeš aj niečo pre seba.
 
Hodnoť

Dalsi nezmyselny prispevok

Zase tu mamedalsi prispevok sialenej katolickej integristky, ktora vydava dogmy za neotrasitelnu pravdu.

Mila pani alebo slecna, boli ste uz na tom psychiatrickom vysetreni, ktore som vam uz minule vrele odporucal?
 
Hodnoť

Ďakujem.

Mária a ďalší Ježišovi priatelia, prosím Vás, aby ste sa začali vytrvalo a trpezlivo prihovárať v modlitbách za týchto našich horlivcov jazdiacich na koňoch smrti,
a očakávajme v dobrej nádeji, že tak, ako padol po zásahu Pána z koňa smrti farizej Šavol, keď sa za neho modlili bratia v prvej cirkvi, a stal sa z neho horlivý nasledovník Pána,
tak verme, že Pán môže zasiahnuť na základe našich modlitieb a zachrániť aj ich, keď ich On sám vyhodí zo sedla koňa smrti a vyleje na nich svoju milosť spasenia a posadí ich do sedla večného života. Amen!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Pomôže ústav Kočnerovi k doživotiu? 5 507
 2. Tibor Bindas: No a pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne... 4 469
 3. Tomáš Blahuta: A KTO je tou TREŤOU osobou a prečo bola kamera na biliardovom stole? (Video o Kiskovi) 3 669
 4. Peter Cmorej: Vzdušné zámky Borisa Kollára – na kom a na čom stojí jeho volebný program? 1 380
 5. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Danko, Kotleba a Harabin si platia reklamu na dezinformačnom webe 1 213
 6. Michal Porubän: "Ďakujeme" pán Blaha...ste výnimočný a úžasný..spolu rastieme!..ALE... 1 077
 7. Vladimír Zervan: Zhnité Pellegriniho zemiaky 997
 8. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 825
 9. Martin Droppa: V nedeľu si zapnite našu 'Dvojku' 764
 10. Filip Pastorek: Existuje justičná mafia na krajských súdoch? 684

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Jak sme vykúrili Ňemcú
 2. Simona Mačorová: Menštruácia a ženská cykličnosť
 3. Matej Hank: Úspešné ťaženie Getafe CF v španielskej La Lige. Čo je ich motorom k úspechu?
 4. Vladimír Vittek: Pomôžme mladým pracujúcim študentom
 5. Peter Slivovic: Zlý sused II.
 6. Roman Hutira: Žijeme ako bláznivý Jack Sparrow, nemáme cieľ, ani SMER.
 7. Július Kovács: V parlamentke boli vraj hnusné zvieratá s gorilami.
 8. Ľudovít Herman: Ladislav Miko - Zlý Zajo, na kandidátke SaS na 98 mieste
 9. Ivan Švajlen: Môj stret so smeráckou štátnou správou
 10. Peter Fiabáne: Snažme sa nezablúdiť.

 1. Päť vecí, ktoré vyplývajú z videa Šuligu a Reichela o Kiskovi
 2. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 3. Prieskum preferencií: OĽaNO opäť narástlo, je tesne za Smerom
 4. Ostane Magoni trénerom Vlhovej? Musím buchnúť po stole, tvrdí otec lyžiarky
 5. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 6. Kočner píše Haščákovi: Ty sa mňa ľakať nemusíš
 7. Kiska: Poviem polícii, kto je za anonymným videom
 8. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 9. Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore a v hodnotení disciplíny predstihla Shiffrinovú
 10. Pellegriniho neskutočný život (píše Beata Balogová)

Už ste čítali?