Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo je v živote najdôležitejšie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Zase si porušila 2. prikázanie..
 
Hodnoť

 

áno, 99 percent kresťanov si myslí to čo ty opisuješ v blogu a potom sa môže stať že sú šoknutí z toho že vo večnosti pri Bohu tmolia a užívajú radosti ateisti čo nikdy neverili v neho a predsa sú tam, pri Bohu, lebo Boh nie je ježišovo kresťanstvo, Boh je pojem svedomia , ludskosti a pochopenia iných, že to nemôžem dokázať a oponujem v tvrdení že ateisti môžu byť vo väčnosti s veriacimi? nemôžem, je to môj subjektívny názor a nevkladám svoj názor do úst boha/má vôbec boh ústa?/pri argumentácii ježišovho učenia a boha kresťanskými folklórnymi skupinami ma napadá len jedno že "nekonečná pýcha je sprevádzaná nekonečnou malosťou"
 

 

Ja som si to nevymyslela, to povedal Ježiš: "Kto má Syna, má život. Kto nemá Syna /myslel seba/, nemá život."
Alebo iný citát
http://www.biblia.sk/sk/ekumen...
A ako Mojžiš vy­z­dvihol hada na púšti, tak musí byť vy­z­dvi­hnutý aj Syn človeka, 15 aby každý, kto v neho verí, mal večný život. 16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svoj­ho jed­norodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale mal večný život. 17 Lebo Boh ne­pos­lal Syna na svet, aby svet od­súdil, ale aby ho spasil. 18 Kto verí v neho, nie je od­súdený. Kto ne­verí, už je od­súdený, pre­tože ne­uveril v meno jed­norodeného Božieho Syna.
A mohla by som citovať ďalšie a ďalšie
 

 

a čo tak prestať žiť podľa citátov, konať dobro preto že chceme byť dobrí a nie preto že nás bude strašiť zatratenie a nezvaľovať vlastnú slabosť na diablov vplyv, ale na to sa treba osamostatniť v myslení, nevravím že neveriť v boha aj ja som veriaca ale pri svojej viere nezabúdam aj rozmýšľať ako si všímam tvoje články tak keby mala byť odmenou večnosť s bohom s fanatikmi tak radšej zatratenie s liberálnymi ateistami...
 

 

K+
Bodaj by bolo viac ľudí, ako ste vy. Či už veriacich alebo neveriacich.
 
Hodnoť

toto

je presne o mne:
.."Bohužiaľ, mnohí ľudia počas života Boha odmietajú a strávia večnosť vo večnom zatratení, naveky odlúčení od Boha."...

No mne je to napriek tomu jedno :-D
 

 

PS. Ak ti to je jedno, nik ti nemôže pomôcť.
Úprimne ti prajem, aby si sa začal mať aspoň trošku rád a začal myslieť nato, ako stráviš večnosť.
 

Mária,

A prečo si myslíš, že sa "povolene skrutky" nemá rád? Lebo nie je ako Ty? Ako nie každý verí v Boha, tak ani každý neverí vo večnosť. Veď uznaj aj druhému právo na jeho názor a rešpektuj ho.
Si luteránka a Luther hlásal: "Človeka ospravedlňuje jeho viera a nie dobré skutky". Aj podľa Teba je najdôležitejšia viera, nie skutky človeka.
 

skutky sú potrebné

Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; 36bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne.« 37Vtedy mu spravodliví povedia: »Pane, a kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a dali sme ti piť? 38Kedy sme ťa videli ako pocestného a pritúlili sme ťa, alebo nahého a priodeli sme ťa? 39Kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe?« 40Kráľ im odpovie: »Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili
 

List Rimanom, 3,28:

"A tak je isté, že nás v božích očiach ospravedlňuje viera, a nie dobré skutky, ktoré konáme".
Takže nie skutky, ktoré konáme, ale viera je to hlavné, nadradené nad všetko ostatné.
Neraz už na toto veriaci reagovali asi tak, že neveriaci sa môže aj potrhať dobrými skutkami, aj tak nebude spasený, lebo je neveriaci:-)
 

Áno, spasenie je z viery

V Biblii sa úpíše, že robiť dobré skutky je povinnosť.
Okrem toho všetci zhrešili, všetci sú v mínuse a nikdy si dobrými skutkami nezaslúžia prístup do neba.
Keď jeden študent ma 10 bodov na teste, druhý štyridsať a na to aby skúšku spravili, treba 50, obaja prepadli.
Preto sa dá spasenie a odpustenie hriechov prijať zadarmo - vierou.
V Biblii sa píše: "Lebo všetci zhrešili a nemajú slávy Božej."
Ale ako som povedala, skutky sú dôkazom viery.
 

To je Tvoj názor:

či urobíš 100 dobrých skutkov alebo ani jeden, furt je to jedno, lebo každý má aj zlé skutky:-) Len musíš veriť, že keď sa pomodlíš, tak sa Ti tie zlé skutky odpustia. Ak sa nepomodlíš, tak sa Ti neodpustia a pôjdeš do večného zatratenia.
 

sú dva spôsoby ako môžeš byť

pred Bohom ospravedlnený a získať večný život.
1. Dodržiavaním zákona a nehrešním. Ak si zvolíš túto cestu, musíš do bodky naplniť zákon a byť úplne bez hriechu. Lebo akonáhle začneš vymenovávať dobré skutky, ktoré si urobil, hneď môže diabol proti tebe vytiahnuť hriechy, ktoré si tiež urobil.
2. Prijať spasenie z milosti a zadarmo odpustenie hriechov. Teda nie na základe svojich zásluh, ale vďaka Ježišovým zásluhám.
 

Ale prečo by som ja mal byť

ospravedlnený pred Bohom? Ja musím byť ospravedlnený pred svojím svedomím, to je pre mňa najvyšší Boh. Pre Teba asi svedomie nie. Ale ver mi, že to vlastné svedomie môže byť prísnejším sudcom, pred ním neujdeš, neskryješ sa, nepomodlíš sa k nemu o odpustenie. Vlastné svedomie Ti hriechy neodpustí.
Strašiť diablom môžeš seberovných, ale nie mňa. Vieš, snaž sa vžiť aj do myslenia a cítenia druhých, nielen svojho. Nie každý je ako Ty. A čo tí, ktorí veria v iného, svojho Boha? Tých bohov a bôžikov je toľko, ktorý z nich je ten pravý? Prečo práve ten Tvoj? Uznaj aj nárok inému mať svoj názor, iný ako máš Ty. Prečo by si len Ty mala mať pravdu? Prečo si ju privlastňuješ?
 

Ježiš je pravda

Ja si pravdu neprivlastňujem. Som omylná a určite sa v mnohých veciach mýlim. Ale Ježiš povedal: "Ja som cesta i pravda i život. Nikto neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa."
Máš pravdu, svedomie dokáže byť prísny sudca a keby ľudia vedeli vyriešiť problémy s výčitkami svedomia, mali by sme o polovicu menej psychiatrických pacientov.
Dobrá správa je tá, že aj človek, ktorý sa trápi nad svojimi hriechmi, môže od Boha prijať odpustenie a zbavenie sa pocitov viny.
Už si viem predstaviť ako drotikar a jemu podobní napíšu: No typické kresťanstvo! Niekto spácha niečo zlé a neskôr sa ani nemá trápiť výčitkami svedomia.
Ale k čomu trápenie sa nad rozliatym hriechom vedie? K ničomu, len k ďalším hriechom. Lebo keď sa človek trápi, vysaje to z nehu všetku silu žiť produktívny a radostný život a jeho rodina trpí tiež.
Ale keď prijmeš božiu milosť a očistenie tvojho svedomia od viny, dáva ti to silu a radosť ďalej nehrešiť.
A vôbec to nevedie k ľahkovážnemu životu - práve naopak: Božia dobrota ťa vedie k tomu, že už viac nechceš hrešiť.
V Biblii sa píše, že Božia dobrota ťa vedie ku pokániu. A pokánie nie je sypanie si popola na hlavu a nekonečné vyplakávanie, ale v skutočnosti je to odvrátenie sa od hriechu.
 

Ja nepotrebujem

prijať božiu milosť a očistenie môjho svedomia od viny... Prečo všetko, čo sa týka Teba, vzťahuješ na každého? Nevieš pochopiť, že niekto môže byť aj iný, ako si Ty?
No nič, dovidenia pri budúcej relácii:-)
 

Ja len že

viera bez skutkov je podľa mňa mŕtva viera .Ježiš chce od nás aj skutky a preto viera a skutky idú ruka v ruke spoločne .
 

Matula. Presne to som povedala.

Človek je spasený z viery a ovocím viery, alebo dôkazom viery sú skutky.
V liste Jakuba Jakub píše, že viera bez skutkov je mŕtva. Radšej to rovno zacitujem: "Tak aj viera: Ak sa nedokazuje skut­kami, sama osebe je mŕt­va. 18 Ale nie­kto po­vie: Ty máš vieru, ja mám skut­ky. Ukáž mi svoju vieru bez skut­kov a ja ti ukážem vieru zo svojich skut­kov. 19 Ty veríš, že je jeden Boh, a dob­re robíš. Ale aj démoni veria, a trasú sa. 20 Nerozum­ný človek, chceš si vôbec uvedomiť, že viera bez skut­kov je neúčin­ná? "
http://www.biblia.sk/sk/ekumen...
 

Matula

toto si čítal?
Napísala som ti dávnejšie komentár do diskusie a neviem či si si ho prečítal.
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

 

Verím celému Písmu, teda aj častiam,kde sa píše, že človek je ospravedlnený z viery aj častiam, kde sa píše, že zo skutkov a vôbec v tom nevidím rozpor.
Človek je ospravedlnený vďaka živej viere v Ježiša a ak je táto viera živá, prejavuje sa skutkami. Teda skutky sú dôkazom viery
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Pomôže ústav Kočnerovi k doživotiu? 6 824
 2. Tibor Bindas: No a pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne... 5 840
 3. Tomáš Blahuta: A KTO je tou TREŤOU osobou a prečo bola kamera na biliardovom stole? (Video o Kiskovi) 4 400
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Danko, Kotleba a Harabin si platia reklamu na dezinformačnom webe 2 271
 5. Peter Cmorej: Vzdušné zámky Borisa Kollára – na kom a na čom stojí jeho volebný program? 1 643
 6. Michal Porubän: "Ďakujeme" pán Blaha...ste výnimočný a úžasný..spolu rastieme!..ALE... 1 526
 7. Jaroslav Polaček: Pivo, víno, trochu tvrdého, chlebíčky... Takto útočia zúfalci 1 272
 8. Mišo Šesták: Vraždiť sa učili v Trnave 1 137
 9. Vladimír Zervan: Zhnité Pellegriniho zemiaky 1 103
 10. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 1 090

Rebríčky článkov


 1. Petr Škrabálek: Trochu predčasná spomienka na udalosti vo Fukušime pred 9 rokmi
 2. Július Kovács: Prečo policajti, učitelia a študenti volia Kotlebových neonacistov.
 3. Štefan Vidlár: Jak sme vykúrili Ňemcú
 4. Simona Mačorová: Menštruácia a ženská cykličnosť
 5. Matej Hank: Úspešné ťaženie Getafe CF v španielskej La Lige. Čo je ich motorom k úspechu?
 6. Vladimír Vittek: Pomôžme mladým pracujúcim študentom
 7. Peter Slivovic: Zlý sused II.
 8. Roman Hutira: Žijeme ako bláznivý Jack Sparrow, nemáme cieľ, ani SMER.
 9. Július Kovács: V parlamentke boli vraj hnusné zvieratá s gorilami.
 10. Ľudovít Herman: Ladislav Miko - Zlý Zajo, na kandidátke SaS na 98 mieste

 1. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 2. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 3. Ostane Magoni trénerom Vlhovej? Musím buchnúť po stole, tvrdí otec lyžiarky
 4. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 5. Kiska: Poviem polícii, kto je za anonymným videom
 6. Päť vecí, ktoré vyplývajú z videa Šuligu a Reichela o Kiskovi
 7. Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore a v hodnotení disciplíny predstihla Shiffrinovú
 8. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 9. Pellegriniho neskutočný život (píše Beata Balogová)
 10. Prieskum preferencií: OĽaNO opäť narástlo, je tesne za Smerom

Už ste čítali?