Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo chce každý žiť večne? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ty si odborník na písmo?
Čudujem sa, že sa ma pýtaš také triviálne otázky a to práve ty, ktorý sa tváriš, že Bibliu poznáš. všetci kresťania veria v " tela z mŕtvych vzkriesenie". teda pri vzkriesení budeme mať telá, ale nesmrteľné a omnoho dokonalejšie ako tu. Odpoveď o tých deťoch si nájdeš v evanjeliách -Ježiš na to odpovedal sudukajom. A citujem ťa: Sú aj kruté predstavy (po väčšinu histórie považované za správne) akéhosi nekonečného "velebenia Hospodina", čo by už bolo fakt drsné. Preto sa pýtam na tvoju predstavu. Takže k tej krutej predstave: ľudia, ktorí nepoznajú Boha, len nejaké mŕtve náboženstvo /čo je väčšina/ musia byť z toho zdesení. Ja som si tiež myslela, že keby nebo mala byť jedna dlhá bohoslužba, tak sa mi tam vôbec ísť nechce. Ale skutočné uctievanie Boha je ten najúžasnejší zážitok a pravdupovediac na toto sa v nebi teším omnoho viac ako na kúpanie v kryštálovo čistom mori a výlety do nádhernej nebeskej prírody. Keď raz zakúsiš, aké je to prísť do božej prítomnosti, zažiť Boží dotyk a môcť ho uctievať, tak sám potvrdíš, že nič úžasnejšie neexistuje.
Maria Tvrdonova
povolené skutky, tebe niečo vysvetľovať o duchovných veciach je rovnako márne ako ospevovať slepému západ slnka, alebo púšťať hluchému Mozarta. Si proste duchovne mŕtvy a nepochopíš to, kým sa duchovne nenarodíš /keď pozveš Ježiša do svojho života a prijmeš od neho odpustenie hriechov/
Maria Tvrdonova
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Maria

Ty si skryty poet :-D
 

"všetci kresťania", to sú silné slová,

90% kresťanov tu na diskusnom fóre neverí vo vzkriesenie tela. V to veria len tí najortodoxnejší. Alebo to zoberme inak - veria v to všetci kresťania a teda kresťanov je na svete len pár percent :-)

Tou krutou predstavou som mal na mysli "velebenie Boha" ako činnosť. Napríklad Jánova predstava (Apokalypsa) to dosť jasne naznačuje - hlavnou zábavou tých správnych bytostí má byť neustále "velebenie". Preto sa ťa pýtam opäť: čo konkrétne si predstavuješ pod tým "skutočným uctievaním Boha"? Čo budeš robiť v tej večnosti?
 

 

Neviem, či poznáš všeobecnú vieru kresťanskú, lebo znie: Verím...v tela z mŕtvych vzkriesenie.
A toto vyznanie viery uznávajú všetci okrem Jehovistov.
Celkom im tú zábavu /myslím velebenie Boha/ závidím. Myslím, že keď ho uvidím tvárou v tvár, načas sa vykašlem sa na zlaté ulice a tiež ho budem stále velebiť.
 

treebeard

a na tú otázku, ktorú som ti položila mi odpovieš?
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

práveže Jehovisti poctivo veria

v to "z tela z mŕtvych vzkriesenie" ;-)

Ale tí ľudia, čo sa bežne prezentujú ako kresťania, v to príliš neveria, pretože majú dosť rozumu, aby vedeli (cítili), že večný hmotný život by bol skôr trestom ako odmenou. Hmotné telo = (aj) jedlo, sex, fyzické výkony ... A máš problém, že pokiaľ by bolo v tom večnom živote všetko dokonalé, tak by vyššie uvedené fungovalo ináč, než to čo poznáme z nášho života. Museli by sme jesť? Načo, keď sme nesmrteľní... Malo by zmysel trénovať? Načo, keď by sme boli všetci rovnako dokonalí... Množili by sme sa? Potom by sa niekto dostal do večného života bez zásluhy. Nemnožili? Bol by potom nejaký sex? Mozog má určitú kapacitu. Aj keď taký revo verí, že ju využívame na 10%, tých zvyšných 90% by voči nekonečnu veľa neznamenalo... Preto moderní "kresťania" skôr čakajú nejaký duchovný večný život.

BTW, ten večný život má byť v nebi, hmotné telá by odtiaľ jednoducho spadli. Či tam už nebudú platiť ani fyzikálne zákony, napriek tomu, že hmota bude?

Pokiaľ ide o tú odpoveď, skôr som náchylný uveriť "zázraku", ktorý dostane veľkú publicitu, samzorejme musí ísť o seriózne nezávislé médiá. Publicita síce nie zárukou, že sa to stalo naozaj, je však nutnou podmienkou. Veriť, že sa nejaký zázrak verejne stal, ale "lenivým médiám" sa o tom nechcelo informovať a svedkovia to naschvál tajili, to už je konšpiračná teória. Pokiaľ by došlo k nejakému zázračnému uzdraveniu, určite by o tom informovali lekári na rôznych konferenciách. A to aj v prípade, že by boli ateisti - potom by sa snažili ten zázrak vysvetliť a preskúmať. Minimálne by sme vedeli, že takéto uzdravenia sa teda dejú, aká je ich pravdepodobnosť a poznali by sme pokusy o ich vysvetlenie.

Posledná debata navyše nebola o uzdraveniach, ale o "proroctvách", ktoré by publicitu pritiahli ešte ďaleko viac. Ono nejaké to uzdravenie nemusí byť až taká bomba, sú choroby, kde aj ošetrujúci lekár považuje pacienta za simulanta. Takže uzdravenie resp. "uzdravenie" nemusí médiá až tak nadchnúť. Ty si však spomínala aj narastenie amputovanej končatiny, to by sa už donekonečna omieľalo celé roky. Tým si buď istá. Proroctvá sú populárne až príliš. Od Baby Vangy cez Nostradama až po tie Biblické. A tie Biblické navyše mohli mať publicitu v časoch, keď ateizmus ešte ani nebol. Keby nejaký žid predpovadal Alexndra 300 rokov vopred, celý antický svet by o tom hovoril. Ale nehovoril.
 

 

treebeard,
ak vieš anglicky, môžeš si pozrieť to video o Jean Neil a tam sú ukázané aj celoštátne médiá, ktoré o tom prípade písali.
A už som tu raz spomínala, že lekári sa na konferenciách majú zaoberať a aj zaoberajú prirodzenými spôsobmi liečby, veď o tom má byť lekárska veda.
A k tomu Alexandrovi, povedala som ti, že sú historické záznami, že ho Židovský učenci vítali, že on naplní proroctvo. Pravdepodobne ho to aj pozvbudilo a na tú dobu to nebolo nič výnimočné, pretože podobných proroctiev v tej dobe bolo kopec, lebo to bol aj spôsob pochlebovania
 

možno písali, ale nie dosť

Zober si, koľko sa písalo o v podstate nevýznamnom (zatiaľ nevýznamnom, časom sa možno význam ukáže) prekročení rýchlosti svetla neutrínami. A to je pritom maličkosť, ktorá náš život nijako nemení.

Dôkaz nadprirodzena by náš život menil omnoho viac. Je kopa ľudí, ktorí by o tom strašne radi donekonečna písali. Medicína by napr. bola nanič, ľudia by húfne odchádzali od lekárov k "svätcom".

S tým Alexandrom si mi v podstate potvrdila, čo som vravel ja ;-)
Nemám problém veriť, že bolo nejaké "proroctvo" pár rokov pred jeho výpravou do Perzie. To bolo to bežné pochlebovanie, možno aj nádej Židov, hoci im sa v Perzskej ríši nežilo zle. Lenže Daniel mal žiť nejakých 300 rokov pred Alexandrom, takže vtedy by to proroctvo bolo ozajstným proroctvom, ktoré by sa stalo asi veľkou bombou.

Možno nie pre staroveký svet, to som možno naozaj prehnal, ale bombou pre novších historikov, pokiaľ by tomu verili. Ale zrejme tomu nikto príliš neveril. V starých časoch sa proroctvá na dlhú dobu bombou asi nestávali, pretože neexistovala možnosť kontroly, či to naozaj niekto pred veľa rokmi povedal. Vtedy sa slávnymi stávali krátkodobé proroctvá. Najstaršiu verziu Starého zákona máme až z čias dlho po Alexandrovi (až niekedy z 1. stor. p.n.l.). Keby sa našla nejaká stará kópia a ukázalo by sa, že to v nej bolo, vtedy by to bolo dôkazom nadprirodzena.

Problém s tvojou argumentáciou je, že hceš "vyhrávať" príliš ľahko. Dávam ti za vzor pár veriacich vedcov, ktorých beriem vážne. Napr. propagátora "boha medzier" vo fyzike, Paula Daviesa alebo autora asi najlepšej knihy o Ježišovi (Ježišovo evanjelium) Johna Davidsona. Tí síce majú určitú snahu obhajovať teistický pohľad na svet, ale divila by si sa, že oni práce všetkých skeptikov uznávajú. Davidsona napr. pokladá všetky odhalenia moderných ateistických biblistov na adresu Biblie za pravdivé, len sa ich snaží zapracovať do svojho konceptu chápania úlohy náboženských guruov v živote. Ale nepokúša sa obhajovať neobhájiteľné. Davies detto. Ani v najmenšom nespochybňuje modernú fyziku, len hľadá medzery. Určite by ho ani nenapadlo obhajovať vznik Slnka až po Zemi, alebo čosi podobné. A rovnako kritický ako k vedcom je aj k teológom.
 

 

treebeard, nehnevaj sa, ale urobila som si o tebe obraz. Konkrétne výrok: "Možno písali, ale nie dosť."
Myslím si, že tebe nejde o hľadanie pravdy. Vieš, ak si nájdeš argument, že to nemôže byť pravda, lebo nepísali dosť a nevezmeš vôbec do úvahy, že to písali aj svetské médiá a potvrdili to neveriaci lekári a to že sa našli stovky iných, ktorí ten prípad chceli spochybniť a jediné čo si našli, je nezhody vo výpovediach ako dlho bola na invalidnom vozíku. /lebo spočiatku nebola k nemu pripútaná na trvalo a mohla aj s obmedzeniami chodiť a trvalo bola na vozíku až po poslednej operácii/
myslím, že ty patríš do kategórie ľudí, ktorí neuveria ani keby niekto z mŕtvych vstal . Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem, ale ty asi najlepšie vieš, ako na tom si.
 

určite to nie je o tom, že

by som pravdu nehľadal. Len som v tom hľadaní ďaleko opatrnejší.

Nemám ako ti dokázať, že mám pravdu, ale dlhoročné skúsenosti mi potvrdzujú, že to tak, ako hovorím. Zázračné uzdravenie (extrémnym príkladom bolo dorastenie amputovanej končatiny) by sa rovnalo "pristátiu na Marse". O tom nepísali AJ NEJAKÉ svetské médiá (napr. Nový čas? :-) ), ale VŠETKY médiá. A taký pápež bu to nevynechal v jedinej kázni.

Skúsenosť mi hovorí, že ak sa stane niečo prelomové, vždy sa o tom píše veľa. A ešte ani vtedy to nemusí byť pravda. Ale nie je možné, aby sa niečo prelomové stalo a všetci to ignorovali. Myslím tým "na prvý pohľad prelomové", čo by zázračné uzdravenie nepochybne bolo. Tak je to aj vo vede - ak narazíš na článok s nejakými prevratnými výsledkami, musíš v prvom rade skontrolovať, nakoľko je citovaný a ako sa k nemu citujúci stavajú. Ver, že pomerne rýchlo zistíš, či tým výsledkom môžeš alebo nemôžeš veriť. A to sú výsledky, čiže čosi na posudzovanie ďaleko náročnejšie ako len zodpovedanie otázky "stalo sa-nestalo".

Myslíš, že Boh by nedokázal spraviť taký zázrak, že by sa o ňom nedalo vôbec pochybovať?
 

zobuď sa zo svojej naivity

svetské médiá jednoducho NEBUDÚ písať o zázrakoch, ktoré sa dejú v mene Ježiš.
Dá sa to vysvetliť jednak prirodzene - nechcú stratiť čitateľov. Dobre vieš akú nevôľu u veľa ľudí vzbudia podobné články /viď napríklad diskusné príspevky, nech idem písať inde a to napriek tomu, že za moje články neplatia a nie sú povinní kliknúť na ne/ a to že napriek tomu to niektoré média písali je pre mňa dôkazom, že sa stalo niečo fakt mimoriadne.
A je tu aj duchovná príčina. Biblia hovorí, že svet je v moci diabla, nazýva ho bohom tohto sveta
 

Potom buď Boh nie je dobrý,

abo nie je všemocný, keď necháva Diabla vládnuť.
 

 

On má tú moc legálne, lebo Boh dal vládu nad Zemou človeku a človek ju odovzdal diablovi.
 

A všemocný Boh s tým nedokázal

nič urobiť? :_D
 

treebaard2 a Rudolf Dovičín

práveže Boh s tým už niečo urobil a to že sa nechal ukrižovať -čiže zomrel za naše hriechy a tým definitívne porazil satana.Tým Boh dokazal /a nielen ľudom aj anjelom a ostatnému stvorenstvu so slobodnou volou/že nás miluje až na smrť a preto možeme veriť jemu a nie arcizvodcovi satanovi/býv.lucifer/ ktorí sposobil vzburu proti Bohu a jeho zákonu a tvrdil že Boh nás nemá rád ked nas za neposlušnosť nechá zomrieť.Satan je už definívne porazený a odsudený na zánik - má len krátky čas a preto zuri ako lev a hľadá koho by zožral./1 Pet.5k 8v/Kto príjme Boha/Ježiša/ do svojho srdca a bude ho nasledovať odpustené mu budu všetky hriechy a bude žiť večne s Bohom- samozrejme žalobca/satan/už nebude mať žiadny argument pred Bohom aby sme boli sním/satanom/ a jeho pomocníkmi zničený pretože po prijatí Ježiša sme ospravedlnený jeho krvou.
 

Boh sa nechal ukrižovať, a stále

vládne diabol?

BTW, od všemocného je "nechať sa ukrižovať" dosť chabé riešenie.

Satan možno zúri, ale dnes omnoho menej ako v časoch vlády cirkví a viery ;-)
 

treebeard2 tak sa

konečne rozhodni a prejdi od diabla /v gr.preklade je to odporca alebo ten ktorý je proti Bohu/k Bohu a bude ti vládnuť Boh.
 

Aeoael, ďakujem

za všetky tvoje príspevky v diskusiách k mojim blogom.
Píšeš veľmi dobre a budem rada, ak budeš prispievať aj naďalej
 

No ale čo s tým majú terajší ľudia?

Prečo musia novorodenci trpieť za hriechy svojich predkov? Kde je spravodlivosť?
 

R.Dovičín pokiaľ máš

na mysli predkov/otec,matka,st,otec a matka atd/tak nechápem čomu sa čuduješ.Ked napr,tehotná matka fajči automaticky to dieťaťu neprospieva a bude trpieť aj za jej chyby.Ale pokiaľ máš na mysli chybu lucifera/neskor satana-odporcu Boha/samozrejme Boh ho mohol okamžite zahubiť,ale neukázalo by sa do dosledkou čo to znamená odporovať Bohu/čo je to hriech/Ostané stvorenstvo by to nechápalo a keby aj ostalo na Božej strane skor by sa Boha báli ako ho milovali.Ciže Boh nechal hriech dozrieť aby ukázal svoju pravu tvár/Sučasťou toho bolo aj stvorenie ľudí-ale nemuseli nevyhnutne podľahnuť satanovým zvodom-ale podľahli a hriech sa v dosledkoch prejavuje aj u nás ľudí.Boh samozrejme mal plán ako odstrániť hriech/to už som písal hore/a aj ho vykonal a teraz sa čaká na záverečné zučtovanie.Preto trpíme všetci ale zároven máme neopakovateľnu možnosť byť svedkami ,poslami,spoluučastnikmi Božieho plánu spásy a okusiť Božiu lásku už tu na tomto hriešnom svete.
 

Neodpovedal si, čo je na tom spravodlivé

keď potomkovia trpia za chyby svojich predkov, ktoré nemohli nijako voplyvniť, pretože v tom čase ešte vôbec nejestvovali.

Takže Boh necháva nevinných trpieť, len aby ukázal svoju tvár? "Pekné" od neho! Vieš ako sa také ***** volá? Ješitný šialenec!
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 726
 2. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 2 662
 3. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 1 788
 4. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 1 668
 5. Július Kovács: Black out je jediné dobré riešenie, plne podporujem Matoviča. 1 611
 6. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 1 215
 7. Milan Kuruc: Sme v kríze. Prekopme aj podporu v nezamestnanosti 995
 8. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 960
 9. Mária Vrška: Korona v Srbsku 951
 10. Ctirad Klimčík: Blackout Igora Matoviča 935

Rebríčky článkov


 1. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!
 2. Michael Laitman: Syndróm vyhorenia
 3. Martin Krištoff: Cenový paradox: kým ceny elektriny na burze klesajú, domácnostiam hrozí zdraženie
 4. Roland Ondrus: Cockfight
 5. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 6. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 7. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 8. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 9. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.


Už ste čítali?