Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Konfucius, Budha, Ježiš (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Toto je obyčajná propaganda

Všetky tri príbehy sú iba teória. Toto je jasný prípad propagandy.
Vymyslený príbeh je podaný tak, aby sa vzbudilo zdanie, že by sa určite tak odohral. Ráta sa tu s tým efektom, že stokrát opakovaná lož sa bude zdať pravdivou.
Ak sa ale reálne zamyslíme nad tým, ako to mohlo vyzerať v skutočnosti, tak poviem, že všetci traja boli múdri rozhľadení ľudia, ktorí hlásali, že ľudia si majú pomáhať a byť k sebe dobrí.
Teda asi s najväčšou pravdepodobnosťou by tomu človeku pomohli rovnako všetci traja.
(Nie, nepoviem, že Budha a Konfucius by pomohli a Ježiš nie - to by bolo rovnaké zavádzanie ako to predviedla autorka blogu)
Ak by sme sa na príbeh mali pozrieť tak, že tieto tri osoby reprezentujú postoje svojich náboženstiev, teda že príbeh hovorí o postoji celého náboženstva a nie o konaní konkrétnych osôb - tak je rovnako zavádzajúci.
V Budhizme je priamo zakorenené to, že máme mať súcit so všetkými žijúcimi bytosťami, máme pomáhať tým, kto pomoc potrebuje a tak by budhista NEMOHOL prejsť okolo človeka, ktorý potrebuje pomoc bez povšimnutia.
Preto je tento príbeh ZAVÁDZANÍM a PROPAGANDOU. A áno - je útokom proti druhým náboženstvám na úkor vyzdivovania svojho vlastného.
 

Ešte dodám, že autorku neospravedlňuje

ani prípadná neznalosť Budhizmu či Konfuciovho učenia.
Ak totiž chcem takto napadnúť nejaké náboženstvo VEREJNE na blogu, tak by som si mal OVERIŤ, či to, čo chcem zverejniť sa zakladá na pravde.
Aspoň takúto úctu voči iným vyznaniam by autorka mohla mať.
Nevšímavosť voči okoliu sa v budhizme vyskytuje iba v prípade MEDITÁCIE v tom prípade ak sa chcem sústrediť, čo je iste logické. V tomto prípade sa táto vlastnosť vytrhla z kontextu a použila sa tak, ako keby celé toto vierovyznanie PRIKAZOVALO nevšímať si iných ľudí. A to je účelové ZAVÁDZANIE.
 

 

Pán Gruss Got, skúste si pre tým ako ma skritizujete prečítať, čo som napísala. Príbeh je obrazný, to je myslím jasné.
Napísala som, že iba Ježiš zomrel za hriechy ľudí, nikto iný. Iní pomohli dobrými radami alebo skutkami, ale iba Ježiš obetoval svoj život za hriešnych ľudí.
Ježiš povedal: "Aby ste sa vzájomne milovali, ako som vás ja miloval. Nikto nemôže väčšmi milovať ako keď život položí za svojich priateľov." /Ján 15/12-13/
"Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier život kladie za ovce." /Ján 10/11/
Budha nikdy nepovedal, že položí svoj život za hriechy ľudí. To povedal a UROBIL JEDINE JEŽIŠ.
 

Poznáte aj druhý príbeh?

Rozpoviem vám ho.
Najskor však odpoviem.
Písal som o propagande a zavádzaní
a tieto veci vo vašom príspevku dokázateľne sú.
Ak chce človek povedať niečo vznešené o Ježišovi, nemala by mu na tento účel slúžiť nepravda a vyberanie vecí z kontextu.
Na to, aby som niekoho vyzdvihol, nemusím niekoho iného ponížiť.
To je neúctivé.
Aj voči tomu Ježišovi.
To je po prvé.
A po druhé - Nechcel som hrať detskú hru kto je lepší a kto má na pieskovisku vačší kýblik ale asi je potrebné vám trošičku ukázať aj inú stranu mince...
Píšete iba o Ježišovom utrpení a bagatelizujete iných.
Ježiš trpel na kríži jeden večer a potom o tri dni vstal z mŕtvych.
Položil svoj život a o tri dni zas povstal z mŕtvych.
Je tak?
Nevravím, že tie muky boli malé, nebagatelizujem, ale poznáte aj druhý príbeh?
Budha - synáčik z dobrej rodiny sa vzdal bohatstva a všetkých výhod a trpel s askétmi dlhé ROKY.
Roky trápil svoje telo a myseľ , než našiel správnu cestu.
Roky nič nejedol, iba chrobáky ktoré leteli okolo a pil vodu, ktorá napršala do mláky pri mieste kde bez pohnutia meditoval.
A potom, keď sa už z neho stal Budha - a mohol pokojne odísť do večnej Nirvány on sa rozhodol ostať na zemi.
Pre nič iné iba pre ľudí.
Jeho cieľom nebolo nič iné iba to - aby ZBAVIL ĽUDSTVO UTRPENIA.
Dlhé desaťročia chodil po zemi a kázal obyčajným ľuďom aby vedeli ako sa zbaviť utrpenia miesto toho, aby odišiel do večnej blaženosti.
To podľa vás nie je obetovanie sa pre ľudí?
Nechcem teraz porovnávať a predbiehať sa kto je lepší - to nie. Iba vám chcem otvoriť oči a zbaviť vás toho jednostranného pohľadu.
A....trocha vás upozorniť, že sa nepatrí cielene zavádzať ľudí....
 

 

Ok. Ak vás Budha dokáže zbaviť utrpenia, choďte si pokojne za Budhom.
Ja viem, že Ježiš dokáže odpustiť hriechy, oslobodiť od hriechov a závislostí, naplniť prázdnotu vo vnútri človeka, darovať uzdravenie, prosperitu a nakoniec večný život, preto pôjdem za Ježišom.
A som presvedčená že ten najarogantnejší výsmech a ignorácia Boha je, keď človek odmietne dar spasenia, ktorý mu Boh ponúka v Ježišovi Kristovi.
 

a

stale dookola ta agitka :-(
 

 

jj..pred 500 rokmi by upalovala a viedla kriziacke vypravy...;)
 

 

až na to, že tí ktorí boli upaľovaní najviac boli práve kresťania /Ján Hus a jemu podobní/. Takže logicky tí čo upaľovali a viedli križiacke výpravy /len pre informáciu križiacke výpravy sa viedli aj proti kacírom, teda kresťanom ktorí verili Biblii/ nemohli slúžiť tomu istému pánovi a nemohli byť toho istého ducha ako tí,ktorých prenasledovali.
 

kto bol upaleny nie je az tak dolezite

dolezite je kto upaloval. a to robila s chutou kazda cirkev. katolici ci protestanti...v mene krista. toho krista ktoreho tu ty vychvalujes. a vzdy si nasli potrebnu oporu v biblii.
 

 

Najväčší nepriatelia kresťanstva a kresťanov boli väčšinou ľudia, ktorí sa tiež vyhlasovali za kresťanov. Aj Ježiš povedal zbožným farizejom, že: "sú z otca diabla a žiadosti svojho otca chcú činiť, lebo on bol vrahom ľudí od počiatku." Takže je rozdirel medzi kresťanmi a tzv. kresťanmi, ktorí vlastne slúžia diablovi. Aj učeníkom povedal, že náboženskí ľudia, ktorí ale Boha nikdy nepoznali ich budú prenasledovať. Skutoční kresťania nikdy neupaľovali, ale boli upaľovaní.
 

a najväčšími nepriateľmi

komunizmu boli často tí, ktorí sa vyhlasovali za komunistov. Praví komunisti (kapitalisti, moslimovia, ...) nikdy nič zlé neurobili :-)

Je veľmi ľahko povedať, že tí, čo robia zle, nie sú (neboli) naši. Faktom ostáva, že medzi kresťanmi sa tých "diablových služobníkov" nachádzalo vždy veľa a vždy boli medzi jeho vedúcimi predstaviteľmi.
 

Dohodnime sa...

Vy si choďte za svojím Ježišom, to vám nikto neberie, je to váš slobodný názor a rozhodnutie.
Nikto vám to nemože zakázať.
Vy skúste zas na oplátku neurážať ľudí s iným názorom tvrdením, že ignorujeme a urážame vášho boha. Ja rozhodne nemám v úmysle nikoho urážať a vysmievať sa mu.
Vášmu bohovi takisto nie.
Tak mi to nepodsúvajte.
To, že JEDINE a PRÁVE IBA VÁŠ BOH dáva dar spasenia je IBA VÁŠ NÁZOR a názor iných kresťanov.
To, že váš boh je "NAD VŠETKÝMI OSTATNÝMI" a jedine on može človeka spasiť - je takisto iba váš názor.
Ja viem - iste vytiahnete nejaký citát z biblie, kde boh o sebe tvrdí, že iba on je spasiteľ.
Verte mi, každý jeden boh to o sebe tvrdí !!!
To, že vy ste uverili práve tomu kresťanskému - to je IBA VÁŠ NÁZOR. Máte však plné právo tento názor mať.
Ale nepodsúvajte všetkým ostatným, že by mali tento názor mať presne taký ako máte vy.
Mohol by som takisto tvrdiť, že chudák Budha sa tak snažil aby zbavil ľudstvo - teda aj vás utrpenia a vy ho nepočúvate, ale počúvate akéhosi Ježiša.
Ale ja to netvrdím.
Ba dokonca ani netvrdím že niektorý boh je lepší ako tí ostatní.
Ba dokonca netvrdím, že jediný dokáže spasiť človeka iba ten, ten či ten boh...
Nie.
Nech si má každý toho svojho a nech si každý verí čomu chce.
Nebudem tvrdiť, že tým uráža niektorého iného boha, nebudem tvdiť, že je to výsmech či ignorácia.
To je vari fér dohoda......
 

 

Pán Grus Gott,
Nikto vás nenúti čítať moje blogy, ktoré boli zaradené medzi súkromné. Vy ste si cielene otvorili moju stránku a mohli ste očakávať, čo tam napíšem.
 

To, čo som si prečítal v tomto blogu

Som od vás neočakával.
Myslím, že týmto blogom ste riadne prestrelili a ja sa vám to snažím slušne dať najavo.
 

 

Verte mi, že keby som chela urážať Budhu, tak to dokážem. A potom by ste sa ešte len čudovali ako dokážem prestreliť. Stačilo by zacitovať pár výrokov môjho kamaráta, ktorý nie je ani kresťan, ale ani Budhu si vôbec neváži. A tie jeho výroky sú dosť trefné, ale ľudí zbožňujúcich Budhu urážajúce.
Pokiaľ ide o mňa, Konfucia si veľmi vážim, Budhu už moc nie. Ale neurážam.
 

Pozdravujem vášho kamaráta

a želám mu v živote veľa šťastia...
Aj Vám....
Mimochodom, zbožňovanie niekoho nie je tá správna cesta, lebo zastiera myseľ a jasný úsudok.
A okrem toho, nemožno zbožňovať niekoho, kto si výslovne neželal aby ho zbožňovali a kto výslovne povedal, že boh je on rovnako ako každý iný, že boh je všade a je v každom z nás....
(Viď príspevok Davida C. nižšie, kde o tom dosť jasne hovorí ten zenový majster....tam je to popísané úplne presne)
 

 

veď práve preto si Budhu moc nevážim, lebo zopakoval slová, ktorými už starý had oklamal v raji: "Vôbec nezomriete, ale... budete ako Boh."
 

a nezomreli

Poznám síce výklad, že Adam s Evou síce nezomreli hneď, ale že v tom okamihu sa stali smrteľnými, takýto výklad je však rúhaním a veriaci sa zaň budú škvariť v pekle :-) V Biblii je totiž jasne napísané, že sa Boh bál, žeby Adam s Evou mohli zjesť ešte aj ovocie zo stromu života a stali by sa nesmrteľnými, boli by ako ostatní bohovia (vtedy ešte zjavne nebol iba jeden)...

Skrátka, Boh nás chcel mať hlúpych a smrteľných, lacnú pracovnú silu na údržbu rajskej záhrady. Ten had nám pomohol dosiahnuť aspoň rozum, čo možno bola naozaj chyba. V matrixe. Biblia o tom jasne píše, ale veriaci sa často rúhajú :-)
 

 

A vidím, že aj teba diabol poriadne omámil a je mi ťa úprimne ľúto. Diabol je ten, ktoí ľudí zneužíva, zotročuje a vyciciava a nakoniec zahubí v pekle a ľudia, ktorí to nevidia sú zatemnení na rozume /to hovorí Biblia/.
Boh však je ten, ktorý uzdravuje, oslobodzuje od hriechu a závislostí, odpúšťa hriechy, dáva požehnanie, prosperitu, radosť .... a nakoniec večný život - a to nie taký ako ho vykresľujú náboženskí ľudia, ktorí NIKDY Boha nezakúsili a nemajú ani potuchy o tom aký je Boh a čo dáva.
Nemysli si, že diabol ti dá múdrosť. Žiaden rozum bezbožník nezíska, lebo počiatok múdrosti je bázeň /rešpekt a úcta/ pred Bohom. A ľudia, ktorí sa od Boha odvracajú sa stávajú bláznami /to tiež hovorí Biblia/.
Adam s Evou hňeď zomreli duchovne a neskôr fyzicky.
A ten výrok, že stali by sa ako jeden z nás je dôkazom toho, že Boh je trojjediný.
A ja ti poviem, čo diabla štvalo. Že on stratil Božiu slávu a štvalo ho, že Adam s Evou ju mali, tak ich potreboval dostať do toho bahna v ktorom bol on sám. A vôbec to nebolo o tom, že sa stanú múdrymi. Ja som ti už raz napísala, že nepotrebujem vyskúšať všetko možné zlo, aby som vedela, čo je dobré. Som rada, že som napríklad nevyskúšala drogy a aj tak viem, že tú radosť, ktorú mám v Bohu by mi žiadna droga ani na chvíľu nedala.
Ak chceš získať múdrosť, potrebuješ Boha a ak chceš zakúsiť, čo je dobré, tiež potrebuješ Boha.
PS: Vieš že tento článok som napísala na tvoju žiadoť. Si spokojný? Alebo chceš článok na nejakú inú tému?
 

mária

opätovne popieraš nielen zjavné,ale i biblické......
Lucifer (z lat. lux – svetlo; lat. ferrere – nosiť) je svetlonos, nositeľ svetla- iným spôsobom nositeľ poznania že?
Z akého stromu to Adam a Eva baštili ked ich Boh načapal?Bol to strom poznania.....a na baštu ich nahovoril had-diabol-lucifer
Po spapkaní ovocia,Adam a Eva spoznali že sú nahí.........čo Boha nasrdilo(toho láskavého Boha)......čo ho to vlastne nasrdilo až tak že ich deložoval z Edenu?
To že sa stali mysliacimi a vnímajúcimi.......čo je pre Boha (pardon cirkev) nepriateľné.....Homo sapiens je pre cirkev(teda pre Boha) nepriateľný....:)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 4 583
 2. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 2 100
 3. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 493
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 1 337
 5. Pavel Macko: Generálnym prokurátorom bude M. Žilinka, ktorý dôveroval Čižnárovi 1 233
 6. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 1 063
 7. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 981
 8. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 836
 9. Aleš Tvrdý: Rande pred 15 rokmi alebo dnes 481
 10. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 459

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Seman: Tiger spod Tatier cerí zuby
 2. Ján Škerko: Som abstinent. A čo teraz?
 3. Ivan Čarnogurský: AKTUÁLNE ZATÝKANIE – dôsledok NEMORÁLNYCH IDEOLOGICKÝCH SPOJENECTIEV
 4. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 5. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 6. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 7. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 8. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 9. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 10. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?


Už ste čítali?