Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bola Biblia v stredoveku sfalšovaná? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Hodnoť

Mária ste iste obdivuhodná žena

V tom, s akou vehemenciou a zaujatím obhajujete kresťanstvo a v tom, ako viete čítať a vysvetľovať bibliu a ako poznáte všetko čo sa biblie týka. Iste ste aj v súkromí veľmi presvedčivá a rázna žena.
Na celom tomto obhajovaní a presviedčaní je zaujímavý ten fakt, že vehementne a so skutočným zaujatím hájite pravdy kresťanstva v kresťanskej krajine.
Som naprosto presvedčený, že s rovnakým zaujatím a vehemenciou by ste až do krvi bránili napríklad islam, ak by ste sa narodila dakde v Iráne, určite by ste v Koráne našla také citáty, ktoré na sto percent potvrdzujú jeho pravdivosť a bola by ste naprosto presvedčená že jedine Islam je to pravé náboženstvo. Stačilo by proste mať predkov, ktorí by sa náhodou pred pár generáciami presťahovali niekam úplne inam. S rovnakým naprostým presvedčením by ste bola presvedčená o náboženstve tej krajiny, kde by ste sa narodila.
Pýtate sa, prečo som o tom tak naprosto iste presvedčený?
Kde beriem odvahu na takéto presvedčivé tvrdenie?
Pretože to proste na svete tak chodí.
Vidím a vnímam ako to s náboženstvami na svete je.
Každý to vidí a každý to vie, každý to vníma, a každý vie, že to je tak.
Iba niektorí ľudia, napriek tomu, že vedia, že to na svete je tak, si to odmietajú pripustiť.
Ľudia v tej ktorej krajine veria náboženstvu tej danej krajiny. (aspoň štatisticky veľká väčšina je taká) a ja sledujúc vaše presvedčenie viem, že vy by ste proti väčšinovému náboženstvu krajiny nešla, takže v krajine, kde všetci čítajú korán, by ste ten korán čítala tiež.
Ak by ste žili v trebárs v Kórei, boli by ste schopná riadne vynadať tým pár bláznom, čo sa napriek prítomnosti budhizmu ako väčšinového náboženstva venujú akémusi bláznivému kresťanstvu....kto to kedy videl?
Viem, že ste presvedčená, že vás by si kresťanstvo našlo hoci by ste žili aj v juhoamerických pralesoch a že vy by ste boha našli (kresťanského) aj na grónskom ľadovci.....
Ale to si myslíte iba preto, že ste sa narodili v kresťanskej krajine a kresťanstvo je tu prítomné od vášho narodenia a preto ste presvedčená že je to jediné a najlepšie a že všetci ľudia na celom svete by si to mali myslieť takisto presne tak ako vy.
Týmto nijako neútočím na kresťanstvo a jeho posolstvá, takisto ani na vašu osobu a vaše presvedčenie, konštatujem iba fakty tak, ako sú a ako to na celom svete funguje.
Je to proste tak.
Ba dokonca ani netvrdím, že kresťansvo je nejako zlé, či horšie od iných náboženstiev.
To nie.
Ale myslím si, že nie je ani lepšie ako všetky ostatné.
To je celé.
 

 

Len pre vašu informáciu, so skutočným kresťanstvom som sa prvýk krát stretla až keď som mala trinásť rokov a obrátila som sa ku Ježišovi trošku neskôr. To čo som poznala dovtedy bolo len kresťanské náboženstvo bez prítomnosti Boha a neschopné meniť životy ľudí. A moji rodičia nie sú nadšení z toho, že som opustila tú "jedinú pravú vieru" a rozhodla sa pre vieru, ktorá je na Slovensku v menšine a dosť v nemilosti u tej "jedinej pravej cirkvi".
To že som rázna, máte pravdu. Pamätám si, že som sa s kresťanmi hádala, že to čo rozprávajú sú blbosti, až časom som si uvedomila, že ten ich Ježiš je naozaj reálny a dnes ho poznám osobne aj ja. A dôvod prečo o ňom hovorím? Lebo som sa osobne presvedčila, že Ježiš naozaj žije.
 

Grus Gott

A ešte vám niečo o sebe prezradím, keď ma tak obdivujete. Ako typický sangvinik sa dokážem rýchlo pre veci nadchnúť, ale rovnako rýchlo moje nadšenie vyprchá. Okrem toho som flexibilná a nemám problém pod vplyvom nových poznatkov, alebo skúseností zmeniť názor. Keď som uverila v Ježiša, moji kamaráti hovorili: Majku to nadšenie rýchlo prejde. A teraz keď ma rokoch stretávajú, pýtajú sa, či som stále veriaca a nejde im do hlavy, ako je možné, že Majku to ani po rokoch neprešlo a hovoria si, že asi na tom Ježišovi niečo bude
 
Hodnoť

Biblia nebola v stredoveku sfalšovaná

Biblia je z podstaty sfalšovaný text. Nevyhovujúca forma starších textov bola už pri jej skladaní prerábaná a falšovaná. Boli do nej vkladané aj texty z úplne inného kontextu suvisiacích s innými náboženstvami a boli podvodne vydávané za hebresko- judaistické dielo.
Ešte väčšie falzum je, že sa pôvodný význam textov vydáva za úplne iný a náboženstva si z Biblie "vyčítajú" čo len chcú veľakrát úplne kraviny.
 
Hodnoť

Dinosaury žili v rovnakej dobe ako ľudia

:(

toto vazne? uplne seriozne?

"The Acámbaro Figures are several thousand small ceramic figurines allegedly found in July 1944 in Acámbaro, Guanajuato, Mexico, by Waldemar Julsrud."
allegedly found
"there is no reliable evidence for the validity of the Acámbaro figures as actual ancient artifacts; they are accepted by no credible scholar of archaeology or paleontology"
"the surfaces of the figures were practically brand new"
"Over 32,000 figures were found, and all of them in perfect condition except for a few that were cleanly broken, perhaps to create the illusion of antiquity. If these were authentic antiquities, they would not be preserved with such perfection in such an inhospitable environment."
"Eighteen specimens were subjected to thermo luminescence test by the University of Pennsylvania, all gave dates around 2500 BC These results were subsequently withdrawn when it became known that some of the figures were of dinosaurs.
In 1990 an investigation was conducted by Neal Steedy, and an archaeologist who lived for the support of Mexican government contract work. Arbitrarily chose a site away from the excavation site considerably Julsrud. Found only pottery but no figurine. Custom radiocarbon testing samples of the collection which gave Julsrud tour dates 4.000 years for a human face and 1.500 years for a dinosaur. "
"In addition to things that sort of look like dinosaurs, kind of, are things that look like half-men, half crocodiles, other monsters that don’t look anything like dinosaurs, and carvings of people that only vaguely look like people. ... If these carvings are all representations of something that the people saw, that means two things: that dinosaurs walked the earth with human beings, and that our current knowledge of dinosaurs is pretty crappy. There are tens of thousands of dinosaurs, including many that look like people, and some that look like the offspring of people and animals, of which we know absolutely nothing, other than these figures."

http://en.wikipedia.org/wiki/A...
http://translate.google.com/tr... (preklad spanielskej stranky, ktora patri mestu kde sa sosky nasli)
http://www.theironskeptic.com/...

mozem sa opytat ako mozete slepo verit vsetkemu co si precitate na tgl.estranky.sk bez toho aby ste si to aspon zbezne overili?
 

 

:D :D
sedmospáč ja som vedela, že vy na to určite reagovať budete a informácie vyvracajúce túto správu, mi určite nájdete, zacitujete atď.
Keďže ja nemám tak strašne veľa času ako vy, keď som na tú informáciu našla, jednoducho som ju dala do dsikusie /blog by som si samozrejme bez preštudovania protistrán napísať nedovolila/ a povedla som si, že sedmospáč mi to určite vysvetlí.
Ináč veĺa vecí, čo tvrdíte, nebola pravda. Tvrdili ste. že žiadne práce kreacionistov per-wievin procesom neprešli, ale nie je to pravda.
Koniec - koncov, vy by ste mi vyvrátili úplne všetko. Aj fakt, že ešte stále dojčím moju takmer štvor ročnú dcéru, hlavne po tom, keď vám poviem, že som mala spočiatku máličko mlieka, dieťa bolo stále hladné a chudlo a hneď po modlitbe som mala mlieka dostatok. Nebolo to placebo, lebo sa to stalo po tom, čo sa pomodlil za dostatok mlieka môj vtedy 2 a pol ročný syn /už mu liezlo na nervy, že celý deň len kojím a nemám na neho čas/ a ja som neverila, že ho mám naozaj dostatok. Ale keď som tri dni po sebe videla, že dieťa je po kojení spokojné a vyspí 2 - 3 hodiny, tak som tomu uverila. Náhoda? Zaujímavé, že tá náhoda sa udiala hneď po tom, čo sa môj syn pomodlil.
 

 

"Keďže ja nemám tak strašne veľa času ako vy, keď som na tú informáciu našla, jednoducho som ju dala do dsikusie /blog by som si samozrejme bez preštudovania protistrán napísať nedovolila/ a povedla som si, že sedmospáč mi to určite vysvetlí."
Vasa druha reakcia na moju osobu, bola predlzena verzia vety "Google it!"
A teraz nam tu pisete, ze vlastne do diskusie prispievate vecami, ktore ste si nijak neprestudovali ani neoverili? Uvedomujete si ako taketo veci podkopavaju vasu doveryhodnost?
Okrem toho nechat druhych aby spravili pracu za vas je skutocne super :/

"Tvrdili ste. že žiadne práce kreacionistov per-wievin procesom neprešli, ale nie je to pravda."
Toto som v zivote nenapisal, pretoze to nie je pravda. Najdite mi kde toto tvrdim prosim.
Alebo viete co, najdem to radsej za vas. O peer-view som pisal tri krat. Iba jeden jediny krat som spominal nieco co by mohlo byt podobne vasemu vyjadreniu a to bola veta:
"It is additionally important to note that ID has failed to gain acceptance in the scientific community, it has not generated peer-reviewed publications, nor has it been the subject of testing and research."
co je citacia z pisomneho vyjadrenia americkeho sudcu. A ked si to poriadne precitate, tak zistite ze tam pise o ID, nie o kreacionistoch ako takych.
Ale pokojne mi mozete prehladat prispevky aj vy a najst mi kde tvrdim ze "ziadne prace kreacionistov nepresli peer-view procesom".

"Koniec - koncov, vy by ste mi vyvrátili úplne všetko. Aj fakt, že ešte stále dojčím moju takmer štvor ročnú dcéru..."
Ja som vam niekde vyvratil fakt ze dojcite? :D Neviem ci mam byt hrdy aky som "super", alebo sa mam bat lebo mam evidentne vypadky pamate :P (to len tak na odlahcenie)
K vasemu dojceniu sa nebudem vyjadrovat, lebo to nie je predmetom debaty. Ked napisete blog o dokazatelnej funkcnosti modlenia, tak sa mozeme porozpravat hlbsie. (aj ked na temu modlitieb a uzdravovania som vam naisal a presli ste to mlcanim... http://blog.sme.sk/diskusie/18...)
 

errata

""Koniec - koncov, vy by ste mi vyvrátili úplne všetko. Aj fakt, že ešte stále dojčím moju takmer štvor ročnú dcéru..."
Ja som vam niekde vyvratil fakt ze dojcite? :D Neviem ci mam byt hrdy aky som "super", alebo sa mam bat lebo mam evidentne vypadky pamate :P (to len tak na odlahcenie)"
Toto ignorujte prosim, nejak mi vypadlo vo vasej vete slovicko BY. Mozem to zvalit na pocasie?
 

 

s tým dojčením to bol hypotetický príklad, že keby som náhodou napísala moju skúsenoť, tak by ste mi to vyvrátili.
Ste rovnako kritický aj ku svojim článkom? Napríklad Milanovi ste spočítali, že napísal 605 slov, ale obsah vám unikol.
Ok priznávam, napísali ste, že ID neprešiel. ospravedlňujem sa.
Čo zanmená skratka. :P?
 

 

"...keby som náhodou napísala moju skúsenoť, tak by ste mi to vyvrátili"
Vy ma evidentne uplne zle citate. Uz ste napisali niekolko osobnych skusenosti a ani jednu som vam nevyvracal. Co vam vyvraciam/opravujem su nepodlozene tvrdenia a zavadzajuce alebo klamlive "fakty".

"Ste rovnako kritický aj ku svojim článkom?"
Ja si osbne myslim a dufam ze som. A ocakavam ze ked napisem nejaku nepodlozenu blbost, tak ma na to niekto upozorni a opravi, aby som si uvedomil kde som spravil chybu. Mate pocit ze pouzivam na seba a na inych dvojaky meter?

"Napríklad Milanovi ste spočítali, že napísal 605 slov, ale obsah vám unikol."
Obsah mi neunikol, akurat obsah jeho odpovede nemal nic spolocne s tym na co som sa ja skutocne pytal. "Preco je slnko zlte?" "Lebo modra je dobra." Skutocne neviem preco by som mal na taku odpoved reagovat inak ako tym, ze neodpoveda na polozenu otazku.

"Čo zanmená skratka. :P? "
Internetovy smajlik s vyplazenym jazykom.
http://en.wikipedia.org/wiki/L...
 

OK, tak máš ďalšiu príležitosť priznať

kúsok "farby".

Veríš teda, že dinosaury žili pred nejakými 6000 rokmi? Že teda vyhynuli pri potope?

Postupne poskladáme aj tvoj názor, pretože síce rada kritizuješ teórie iných, ale neochotne priznávaš vlastnú teóriu. Musíme ju sami pozliepať, aby sme ti ukázali vedecký prístup :-) Mohla by si nám prezradiť aj to, v aký vek sveta teda veríš, kedy bolo podľa teba Stvorenie , kedy bola Potopa? Bude sa nám ľahšie debatovať, keď budeme poznať tvoj názor. Prívrženci ID totiž udávajú vek sveta od 6000 rokov až po miliardy.

Pokiaľ uznávaš Biblickú chronológiu, si teda zástankyňou Lužinského teórie zrýchlenej evolúcie. Síce "iba v rámci druhu", ale zato takým fofrom, že ani Darwin by tomu neuveril. Napr. vývoj jedových zubov za 6000 rokov?
 

 

Ano, myslím si, že dinosaury vyhinuli pi potope. Pokiaľ ide o vek zeme, neviem. V biblii sa píše, že Boh stvoril nebo a zem a nepíše aká doba prešla medzi stvorením zeme a stvorením života. Mohli to byť dni, roky, milióny rokov. nebola som tam, neviem.
Ináč Lužinský by sa vám mal poďakovať akú obrovskú reklamu mu nielen vy robíte. Ja som ani nevedela, kto to je, ale keď sa jeho meno v diskusii neustále spomínalo, pozrela som si dva jeho blogy. A určite nie som jediná.
 

Joj, Jožko bol našou hviezdou,

možno ešte stále bloguje, ale odkedy prestal diskutovať, stratilo to šmrnc. Inak, mali sme ho celkom radi, dokonca sme nejaký raz hájili jehovistov pred blogom nejakej katolíčky, pretože sme od Jožka a Tea (teokrat), vedeli, že v skutočnosti veria jehovisti inému, než ich ona ohovára.

Jožko tiež veril v 6000 rokov, súčasne veril, že každý zo 6 dní mal tisíc rokov. A snažil sa to domyslieť do dôsledkov, preto tvrdil, že napr. tá "evolúcia v rámci druhu" bežala len v tomto krátkom čase. Ďalšie zaujímavé teórie bol vznik hôr až po potope (tým znížil množstvo vody potrebnej na potopu) a posun kontinetov až po Pomätení jazykov (tým uľahčil Noemovi rozvoz zvierat, napr. klokanov do Austrálie a vznik rôznych ľudských národov a rás).
 

 

Takže ak by som prestala diskutovať, tak by moje blogy stratli šmrnc? Lebo viacerí mi tvrdia, že načo vôbec diskutujem.
Ináč raz sme s mojim bratom rozoberali psychologický profil členov môjho fun- clubu a strašne sme sa nasmiali. Povedal mi aj, že keby som zakázala diskusiu, čítanosť by prudko klesla, lebo ľudia majú dobrý pocit, keď môžu verejne vyjadriť svoj názor.
A keby do letničných rýpala nejaká katolíčka, tiež by ste sa ma zastali?
 
Hodnoť

 

Pani Mária, je to veru ťažké, keď natrafíte na diskutérov, čo majú zaplatené piáno.:O) Ja ho nemám, takže stručne. Židovská kabala hovorí...."Boh zatúžil uvidieť seba v hmote..." Takže, ukáž sa človeče v dobrom aj zlom...koľko je v tebe Božieho. Diabol slúži Bohu, ako jeho čierny protiklad, aby si ľudia vybrali....a oni si vyberajú....to i ono.:O)
 

 

No to ste jej velmi s tou Kabalou nepomohli, kedze ona veri ze jedine spravne bozie slovo je Biblia...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 785
 2. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 2 753
 3. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 2 567
 4. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 1 705
 5. Július Kovács: Black out je jediné dobré riešenie, plne podporujem Matoviča. 1 639
 6. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 1 234
 7. Milan Kuruc: Sme v kríze. Prekopme aj podporu v nezamestnanosti 1 032
 8. Mária Vrška: Korona v Srbsku 996
 9. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 981
 10. Ctirad Klimčík: Blackout Igora Matoviča 946

Rebríčky článkov


 1. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!
 2. Michael Laitman: Syndróm vyhorenia
 3. Martin Krištoff: Cenový paradox: kým ceny elektriny na burze klesajú, domácnostiam hrozí zdraženie
 4. Roland Ondrus: Cockfight
 5. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 6. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 7. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 8. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 9. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.


Už ste čítali?