Prečo kresťania vnucujú svoje náboženstvo iným kultúram?

Autor: Mária Tvrdoňová | 19.8.2013 o 6:30 | (upravené 19.8.2013 o 6:54) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  1189x

 V meste ma zastavil mladý muž, ktorý mi ponúkal na predaj knihy s duchovnou tematikou. Vysvitlo, že je z hnutia Hare Krišna. Pomyslela som si, že predsa nebude "evanjelizovať" on mňa, tak som mu povedala, prečo verím v Ježiša. Po chvíľke rozhovoru zistil, že budem ťažký oriešok, tak to zakončil slovami: "Pokiaľ sa svojej viery držíte a dodržiavate desať Božích prikázaní, je vaša viera úplne v poriadku." Pochopila som, že to chce diplomaticky ukončiť, aby sa mohol zamerať na ľahšie "obete", milo som sa rozlúčila a v hlave mi vŕtala nevyslovená otázka: "Ak si tento muž naozaj myslí, že je to jedno akej viere človek verí, ak je veľa ciest k Bohu, načo potom obťažuje svojou vierou inovercov?"

 Verte mi, že keby som verila tomu, že okrem Ježiša sú aj iné cesty do neba, nikoho by som Ježišom neobťažovala. Načo by som zbytočne konfrontovala ľudí, keď je úplne jedno, komu veria?

Mnohí ľudia si myslia, že keď kresťania pašujú Biblie v Arabčine do moslimského sveta, komunistickej Kórei a iných krajín, ide u určitú formu politického boja, vnucovania svojej kultúry svetu (len tak mimochodom, tiež som proti vnucovaniu Euroamerickej kultúry svetu a nesúhlasím s tým, ak donútia konvertitov aby spolu s vierou prijali aj našu kultúru) a oprávnene sa pýtajú, prečo nenecháme tieto národy ísť svojou vlastnou cestou. Hoci túto otázku by som radšej položila tým, ktorí sem doniesli východné náboženstvá a tvrdia, že je to len jedna z ciest k Bohu. Prečo nás teda nenechajú ísť tou našou cestou? Alebo je pravdou v skutočnosti to, že všetci sú presvedčení, že len oni majú pravdu, ale málokto má tu guráž otvorene to priznať?

Skutočným dôvodom, prečo kresťania kážu evanjelium je ten, že veria slovám Ježiša, ktorý o sebe povedal, že On je jediná cesta k Bohu a neexistuje iný spôsob ako človek môže získať večný život, ako vierou v Neho.

Viem, že Ježišove slová vyznievajú extrémne. Som rada, že to neostalo len pri silných slovách, ale že nám dal aj dôkaz tým, že vstal z mŕtvych. O týchto dôkazoch píšem v súvisiacom článku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Matovič mafiánsky útočí

Matovič na svojej tlačovke k Sputniku posúva definície politického nevkusu.


Už ste čítali?