Prečo sa milióny moslimov obracia ku Kristovi.

Autor: Mária Tvrdoňová | 19.8.2012 o 20:37 | (upravené 20.8.2012 o 8:47) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  1605x

Ako je možné, že každoročne státisíce až milióny moslimov v Nigérii, Indonézii, Pakistane, Sudáne a iných krajinách uverí v Ježiša Krista? Veď práve o moslimoch je známe, že sú pevne zakotvení vo svojom náboženstve a konvertovanie u nich nie je veľmi časté. Vďaka tomu, že kresťanstvo má lepšiu filozofiu a kresťania presvedčia moslimov logickými argumentmi? To asi sotva.

Kresťanstvo totiž nevyniká hlbokými filozofickými myšlienkami, v ktorých by sa mohol vyžívať intelektuál, ktorý rád filozofuje o vysokých veciach.
Veď zvesť evanjelia je tak jednoduchá, že ju pochopí aj každý primitív. Je to zvesť o tom, že každý človek zhrešil a zaslúži si ísť do večného zatratenia. Ale Boží syn Ježiš Kristus zomrel za hriechy každého človeka a na tretí deň vstal z mŕtvych. Každý, kto v Ježiša uverí, poprosí ho o odpustenie svojich hriechov, dá sa pokrstiť a urobí Ježiša pánom svojho života, získa večný život.
Tak prosté! Ako je možné, že táto jednoduchá zvesť evanjelia dokáže zmeniť životy ľudí? Ako je možné, že moslimovia sú ochotní vzdať sa svojho náboženstva a znášať prenasledovanie kvôli svojej viere v Ježiša?
Je to preto, lebo títo ľudia vidia, že Ježiš má reálnu moc.
Evanjelisti, ktorí chodia do týchto krajín a snažia sa moslimov presvedčiť argumentovaním, asi moc veľké výsledky nemajú.
Ale som rada, že sú mnohí evanjelisti, ktorí robia presne to isté, čo kázal Ježiš svojim učeníkom a čo aj Ježišovi učeníci robili. Kážu evanjelium, modlia sa za chorých a Pán potvrdzuje svoje slovo znameniami a zázrakmi.
Mohla by som písať mnoho a mnoho príbehov, kedy bol po modlitbe v mene Ježiš uzdravený človek, ktorý bol roky vážne chorý. Keď sa to objaví na internete, mnohí tie príbehy spochybnia. Ale ľudia, ktorí toho človeka poznajú, vedia, že tento náš sused bol celý život slepý a Ježiš ho uzdravil. A keďže vidia, že Ježiš má reálnu moc, uveria v Ježiša.
Spomeniem len jeden príbeh, ktorý rozprával evanjelista Daniel Kolenda.

Robili evanjelizačnú kampaň v Pakistane v meste, kde bolo vyše 99% moslimov. Tisíce ľudí bolo nielen spasených, ale aj uzdravených. Niekoľko týždňov po kampani dostal list od pastora z tohto mesta, kde písal, že mávali bohoslužby na tajnom mieste so strážou u dverí zo strachu z radikálnych moslimov. Týždeň po kampani, v čase keď mali bohoslužby dobehol strážnik od dverí, že sa k nim blíži skupina radikálnych moslimov. Keď k nim prišli, vodca tej radikálnej islamistickej skupiny povedal pastorovi: "Počuli sme o kampani, ktorá tu bola minulý týždeň. Počuli sme ako slepí začali vidieť, chromí chodiť a o mnohých ďalších uzdraveniach. Môžeš sa modliť za mojich chorých priateľov? Snáď Ježiš môže uzdraviť aj ich." Toto nie je to jediný prípad. Na miestach, kde Kolenda kázal bolo uzdravených množstvo slepých, hluchých, HIV pozitívnych, chromých,dokonca jedno vzkriesenie z mŕtvych.
Poviete, že tento príbeh si mohol vymyslieť ktokoľvek, ale odporúčam súvisiace články, kde sú uvedené konkrétne mená, miesta a vyjadrenia lekárov. Nebudem sa hádať s ľuďmi, ktorí všetko spochybnia, veď aj Ježiš povedal, že ľudia, ktorí nechcú poslúchať to, čo je napísané v Biblii, neuveria ani keby niekto z mŕtvych vstal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?