Kto stvoril Boha?

Autor: Mária Tvrdoňová | 2.8.2012 o 20:43 | (upravené 5.8.2012 o 14:45) Karma článku: 4,31 | Prečítané:  2623x

Kto stvoril Boha? Túto otázku som prvý krát položila farárke, keď som mala asi trinásť rokov. Už dlhšie som totiž chodila na evanjelickú mládež z viacerých dôvodov. Rada som s tými fanatickými kresťanmi diskutovala o tom ako veda dokázala, že sa mýlia. Ale hlavný dôvod bol ten, že sama som vďaka pozorovaniu prírody dospela k názoru, že Boh je a teraz som konečne stretla ľudí, pre ktorých Ježiš nie je len prázdne náboženstvo, ale je niekto reálny.

Ako som už napísala, bolo mi jasné, že život musí mať stvoriteľa, ale kto stvoril Boha?

Odpoveď farárky ma šokovala: "Boha nikto nestvoril. Boh je večný."

"Ale všetko niekedy vzniklo. Nič nie je večné." Pokračovala som v argumentácii.

Po príchode domov som sa otcovi posťažovala, aké hlúposti hovorí farárka. Hoci môj otec vyštudoval stavbárinu, každý vysokoškolský študent musel povinne robiť skúšky aj z marxizmu-leninizmu, vedeckého socializmu, dialektického materializmu, ateizmu a ktovie ešte z čoho.

A tak mi zadefinoval poučku, ktorú sa naučil na vysokej škole: Ateisti veria, že hmota je večná. Idealisti veria, že idea (Boh) je večná.

Pokračovala som: "Dobre, ale ako môže byť niečo večné. Veď všetko niekedy vzniklo."

Povedal: "Vieš si predstaviť, že čas je večný? Nevieš. Ale čas stále plynie. Vieš si predstaviť, že priestor je večný? Nevieš. Ale priestor tu stále je."

Vtedy som pochopila som dve veci.

1. Niečo večné, čo nemá počiatok ani príčinu, čo nikdy nevzniklo, ale vždy bolo, tu muselo byť.  Inak by sme tu neboli.

2. Večnosť nikdy nepochopím.

Ale zároveň som si čím ďalej, tým viac uvedomovala, že logickejšie ako veriť vo večnú hmotu, ktorá dokázala stvoriť život, je veriť vo večnú inteligenciu, ktorá stvorila všetko.

Prečo?

Lebo hmotu skúmať môžem a viem, že sa správa podľa fyzikálnych a chemických zákonov. Hmota sama nemá schopnosť vytvoriť niečo tak organizované ako je napríklad živá bunka. Poviete mi, že hmota predsa dokáže vytvoriť organizované veci, ako napríklad kryštáli. Kryštáli vznikajú na základe prírodných zákonov, ale skúste rozpustiť jednotlivé časti bunky vo vodnom roztoku, či sa vám poskladá bunka. Neposkladá sa, lebo na stvorenie života prírodné zákony nestačia, ale treba inteligenciu, podobne ako na poskladanie motora zo súčiastok treba inteligenciu.

Hoci už fakt, že vo svete nevládne chaos, ale máme prírodné zákony, ktorými sa hmota riadi, je silnou indíciou v prospech Zákonodarcu. Mnohí fyzici tvrdia, že fyzikálne zákony sú tak geniálne nastavené, že to až kričí, že je za tým pravdepodobne Stvoriteľ. Ale to je iná téma, ktorú nejdem podrobne rozoberať.

Skrátka vďaka každodennému pozorovaniu vieme, ako sa správa neosobná hmota a čo všetko dokáže. A vieme aj ako sa správa niekto inteligentný a tvorivý a čo dokáže.

Preto viera v to, že Boh je večný, je logickejšia ako viera vo večnú a neosobnú hmotu, alebo energiu, ktorá napriek tomu, že má IQ nulové, dokázala stvoriť niečo tak geniálne ako je človek.

Viacerí sa ma opýtali: Ak nemohol život vzniknúť sám od seba, ako mohol sám od seba z ničoho vzniknúť superinteligentný Boh? Pre tých znovu opakujem, že Boh nevznikol, ale on vždy bol.

Paradoxné je, že odpoveď môjho otca bola úplne neprávna. To čo profesori ateizmu učili pred necelými päťdesiatimi rokmi, dnes vedci zavrhujú. Vtedy ateisti tvrdili, že vesmír je večný, lebo hypotéza Veľkého Tresku bola ešte len v plienkach. Dnes drvivá väčšina vedcov tvrdí, že hmota nie je večná, ani čas, ani priestor, dokonca ani vesmír nie je nekonečný.

Tvrdia, že to všetko má svoj počiatok vo veľkom tresku a pred veľkým treskom nebolo nič. Keď priznávajú, že vesmír vznikol z ničoho, nepriamo priznávajú tvrdenie Biblie, že vesmír má počiatok a Boh ho stvoril z ničoho.

Avšak ateistickí vedci sa len tak ľahko nevzdajú a tvrdia, že vesmír vznikol zo superhustej energie, či hmoty, ktorá explodovala. Nebudem rozoberať hypotézy vzniku vesmíru, lebo kozmológia nie je predmetom môjho záujmu. Ale tí, čo sa tým zaoberajú priznávajú, že veda nevie dať spoľahlivú odpoveď na otázku čo bolo pred veľkým treskom a čo k nemu viedlo. Tam naše znalosti fyziky končia. A čo je logickejšie veriť? Že pred vznikom vesmíru tu bola večná superhustá hmota či energia? Napriek tomu, že vieme, že hmota a energia môžu existovať iba v čase a priestore? Alebo veriť, že tu bol večný Boh, ktorý mal plán a stvoril hmotu a časopriestor?

V článku som uviedla, že kozmológia nie je predmetom môjho záujmu. Preto odporúčam nasledujúci článok o počiatku vesmíru  od niekoho kompetentnejšieho a síce vedca, ktorý na univerzite prednášal fyziku.

http://www.milost.sk/logos/clanok/vesmir-mal-pociatok

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?