Veríme vo falošného Ježiša?

Autor: Mária Tvrdoňová | 23.7.2012 o 22:11 | (upravené 26.9.2012 o 6:31) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  627x

Neveriaci ľudia niekedy hovoria: „Biblia je plná zázrakov, len v dnešnej dobe sa nič podobné nedeje. Tu niečo nehrá. Žeby tie biblické príbehy boli vymyslené?“ A ja s nimi čiastočne súhlasím. Ako mám veriť, že Ježiš bol naozaj taký, ako je opísaný v Biblii, ak dnes nemá žiadnu reálnu moc?

Mnohí kresťania tvrdia, že zázraky skončili s časmi apoštolov, ale v Biblii sa nič podobné nepíše. Práve naopak. V Biblii sa píše, že Ježiš je ten istý včera, dnes aj naveky a uzdravovanie chorých a vyháňanie démonov k Ježišovi neodmysliteľne patria. Ježiš dokonca povedal: „Tí čo uveria vo mňa, tiež budú činiť skutky ktoré ja činím, ba ešte väčšie.“

Žiaľ, podaktorí kresťania zredukovali Ježišovu moc „len“ na Toho, ktorý odpúšťa hriechy a dáva večný život. To „len“ som dala do úvodzoviek preto, lebo to vôbec nie je malá vec. Práve naopak, je to dôležitejšie ako fyzické uzdravenie. Má to však jeden háčik. Nemôžem si to teraz v prítomnosti overiť. Ako mám veriť, že Ježiš dokáže niečo tak ťažké, ako odpustiť hriechy, vzkriesiť z mŕtvych a dať večný život, ak dnes nedokáže niečo omnoho ľahšie, ako napríklad otvoriť oči slepým a uši hluchým?

Určite som mnohých pobúrila, ale presne takto som pochopila nasledujúci biblický príbeh z evanjelia podľa Marka 2. kapitoly.

Raz k Ježišovi priniesli ochrnutého človeka.

Ježiš povedal ochrnutému: „Synu, odpúšťajú sa ti hriechy.“

Vtedy sa mnohí pobúrili a Ježiš sa ich opýtal: „Čo je ľahšie povedať ochrnutému? Odpúšťajú sa ti hriechy – a či povedať: Vstaň, vezmi si lôžko a choď?

Ale aby ste vedeli, že Syn človeka má moc odpúšťať hriechy na Zemi, povedal ochrnutému: Vravím ti, vstaň, vezmi si lôžko a choď!“

Možno mi pripomeniete, že v Biblii sa píše, že aj antikrist bude robiť mnoho zázrakov vďaka moci, ktorú bude mať od diabla, rovnako ako dnes robia mnohí šamani a iní mágovia. To je síce pravda, ale zavrhnem kvôli tomu biblického Ježiša? A nadprirodzená moc uzdravovať, oslobodzovať a činiť iné divy k Ježišovi patrí.

Som rada, že rovnaký názor nemal Mojžiš. Po tom, čo videl, že aj Egyptskí mágovia robia rovnaké divy, mohol mať sto chutí sa na všetko vykašľať a Židia by nikdy nevyšli z Egypta.

Som rada, že rovnaký názor nemali učeníci, ale išli, kázali evanjelium a Pán potvrdzoval ich slovo divmi a zázrakmi. V opačnom prípade by kresťanstvo v 1.storočí zaniklo.

Som rada, že rovnaký názor nemajú evanjelisti, ktorí kážu evanjelium v moslimskom svete. Verte mi, že státisíce moslimov by sa svojho náboženstva nevzdali a neobrátili ku Ježišovi, keby nevideli, že má reálnu moc.

A čo je pre mňa najdôležitejšie, som rada, že rovnaký názor nemajú mnohí kresťania na Slovensku. Lebo keby som nebola videla, že Ježiš má reálnu moc uzdraviť a oslobodiť zo závislostí, asi by som kresťanstvo naďalej považovala za jedno z náboženstiev, ktoré môže, ale nemusí byť pravdivé.

Kto vie, možno by som na základe historicko – právnych dôkazov toho, že Ježiš vstal z mŕtvych nakoniec predsa len v Neho uverila. Ale stále by som si kládla otázku. Toto všetko robil Ježiš v minulosti. Ale kde je Jeho moc DNES?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?