Evolučná rozprávka o mravčekoch

Autor: Mária Tvrdoňová | 20.7.2012 o 6:14 | (upravené 25.9.2012 o 19:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  640x

Videla som dokument, kde ukazovali mravce, ktoré mali chodby hlboko pod zemou a v týchto chodbách si pestovali hubu, ktorou sa živili. Tú hubu si pestovali tak, že skupina mravcov, ktoré mali ostrú čeľusť odhrýzali jeden druh trávy, iné mravce ju nosili do mraveniska a na tej tráve huba rástla. Avšak boli tu aj iné technické problémy, ktoré museli vyriešiť. Spolu s trávou mohli do mraveniska doniesť aj iné nežiadúce mikroorganizmy, tak práca jedného mravca bola, že každú trávu dôkladne pooblizoval svojimi dezinfekčnými slinami. Ďalší technický problém, ktorý museli vyriešiť bol, ako odvetrať chodby aby sa nezadusili oxidom uhličitým, ktorý tá huba produkovala. Tak mali chodby postavané tak aby dokonale fungovalo odvetrávanie oxidu uhličitého a privádzali kyslík.

V dokumente tieto mravce ukazovali ako zázrak evolúcie.
Škoda, že neuviedli ako k tomu evolučnému vývoju došlo.
Predpokladám, že sa to stalo takto.

Prechádzali sa dva mravce v chodbičke popod zem a náhodne objavili jednu hubu. Ochutnali ju a jeden povedal druhému: „Počúvaj kamoš, tá huba je fest chutná. Čo keby sme si ju pestovali?“ A tak začali skúmať, na čom tá huba najlepšie rastie až objavili tento druh trávy.

Vybudovali si chodbičky, naočkovali hubu, nosili jej trávu, ale po čase zistili, že sa im tam objavili aj iné plesne, ktoré nechcú. Po dlhej porade, urobili mikrobiologický výskum a náhodou objavili, že ich sliny majú dezinfekčnú schopnosť,  tak sa rozhodli každé steblo trávy, ktoré donesú poriadne oslintať.

Krásne sa im darilo, ale po čase sa stala tragédia, mravčeky začali jeden po druhom padať na zem od zadusenia a len niektorým sa podarilo utiecť a zachrániť si holý život. Tí čo prežili, zvolali poradu a po brainstormingu zistili, že príčinou smrti bolo zadusenie. Preto sa tí najschopnejší mravčekovia s technickým myslením rozhodli naprojektovať chodby so systémom vetrania

Keď sa im to úspešne podarilo, všetko čo sa naučili, naučili aj svojich potomkov a dnes sa dívame na zázrak evolúcie.

Mnohí ma napadnete, že prekrúcam evolučnú teóriu. Evolúcia predsa tvrdí, že všetky zmeny sa diali vďaka náhodným mutáciám. Takže náhodne prebehla mutácia, ktorá dala mravcom inštinkt, že majú pestovať hubu a že trávu majú poriadne oslintať. Taktiež náhodne vznikli mutácie, ktoré dali mravcom inštinkt stavať chodby takým spôsobom, za ktorý by sa nehanbil žiaden projektant.
Myslím si, že tá moja rozprávka o superinteligentných mravcoch je omnoho pravdepodobnejšia ako rozprávka a slepej náhode. Lebo hoci je mozog mravcov maličký, určite majú väčšiu schopnosť rozmýšľať a tvoriť, ako slepá náhoda.
A tí, čo evolučnej teórii vôbec nerozumejú, povedia, že nie slepá náhoda, ale tlak prostredia vypôsobil tieto zmeny. Ubezpečujem vás, že mravce sa môžu snažiť koľko len chcú mať sliny s dezinfekčnými účinkami, nikdy ich také mať nebudú, pokiaľ im najprv nevzniknú gény pre tie sliny. Žiadny vedci, dokonca ani známy propagátor evolúcie Richard Dawkins netvrdia,  že vtákom narastú krídla, lebo potrebujú lietať, ale všetci tvrdia, že k evolúcii dochádza vďaka náhodným mutáciám.
Ja si myslím, že viera v to, že mravce stvoril inteligentný Stvoriteľ, je logickejšia ako to, že vznikli vďaka náhodným mutáciám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?