Uzdravení z rakoviny

Autor: Mária Tvrdoňová | 6.6.2012 o 6:20 | (upravené 26.9.2012 o 6:32) Karma článku: 4,53 | Prečítané:  1219x

Reinharda Bonnke požiadali aby sa prišiel do nemocnice v Johannesburgu pomodliť za muža, ktorý zomieral na leukémiu. V tom momente počul vo svojom srdci slová zo Žalmu: „Nezomriem, ale budem žiť a budem hlásať skutky Hospodinove.“ Tieto slová boli silným potvrdením toho, že Boh ho posiela.

Požiadal svoju manželku Ani aby išla s ním, ale keď prišli k nemocnici, nebolo žiadne voľné miesto na parkovanie. Povedal jej teda: „Ty krúž okolo a ja pôjdem do nemocnice. Nebudem dlho.“

Vyhľadal v nemocnici muža, ktorý sa volá Kruger ako leží s rôznymi prístrojmi napojenými na jeho telo. Bolo jasné, že melie z posledného.

Len čo ho pán Kruger uvidel, opýtal sa: „Máte pre mňa slová od Boha?“

„Áno, mám.“ A prečítal mu slová zo žalmu 118/17: „Nezomriem, ale budem žiť a budem hlásať skutky Hospodinove.“

Muž sa uspokojil. Reinhard sa za neho pomodlil a potom sa ospravedlnil, že sa ponáhľa, lebo manželka krúži autom okolo nemocnice.

O niekoľko mesiacov tohto muža stretol a dozvedel sa, že hneď po modlitbe sa cítil lepšie a vedel, že je uzdravený. Požiadal, aby ho prepustili z nemocnice, s čím nemocničný personál nesúhlasil. Keď podpísal prehlásenie, že je to na vlastné riziko, prepustili ho a nabalili liekmi a predpismi. Tie lieky však už viac nepotreboval, lebo sa cítil zo dňa na deň lepšie až bol úplne fit a lekári potvrdili, že po leukémii neostalo ani stopy.

O niekoľko mesiacov ho iný muž požiadal, aby sa prišiel pomodliť za ženu, ktorú domov poslali zomrieť na rakovinu, lebo už bola v poslednom štádiu. Žena sa volala Dinnie Viljoen a po modlitbe vedeli, že bola uzdravená. Po menej ako týždni navštívila inštitút na výskum rakoviny, aby jej urobili kompletné testy. Všetky výsledky boli negatívne. Doktori boli užasnutí a nevedeli si to nijako vysvetliť. Dinnie im však vysvetlila, že to bol Ježiš.

/Príbehy z autobiografie Reinharda Bonnke: Living a Life of Fire/

Rada by som tieto príbehy ukončila tu, avšak je ešte niečo dôležitejšie ako zdravie.

Spomínaná žena po pár rokoch zomrela /nie na rakovinu/ a keďže sa obidva príbehy odohrali v roku 1976, pravdepodobne už nežije ani uzdravený muž.

Biblia hovorí, že každý raz zomrie a potom príde súd. Sú len dve možnosti ako môže človek stráviť večnosť – buď vo večnej radosti, alebo vo večnom zatratení. Veľa ľudí si myslí, že keď sú dobrí, neskončia vo večnom zatratení, ale pravda je taká, že všetci ľudia zhrešili a nikto si nezaslúži ísť do neba. Preto Boží syn Ježiš Kristus, zomrel na kríži a tým zaplatil za hriechy všetkých ľudí a na tretí deň vstal z mŕtvych.

Každý, kto uverí, že Ježiš zomrel za jeho hriechy a vstal z mŕtvych, poprosí Ježiša o odpustenie svojich hriechov a urobí ho pánom svojho života a na znamenie toho sa dá pokrstiť, nepôjde do večného zatratenia, ale získa odpustenie hriechov a večný život.

Ak chceš prijať od Ježiša večný život, môžeš sa modliť napríklad týmito slovami: “Pane Ježišu, potrebujem Ťa. Ďakujem Ti za to, že si zomrel na kríži za moje hriechy. Otváram Ti dvere svojho života a prijímam ťa ako svojho Spasiteľa a Pána. Odpusť mi všetky moje hriechy. Ujmi sa vedenia môjho života a zmeň ma, aby som bol takým, akým ma chceš.”

Ak si sa modlil túto modlitbu, blahoželám ti a pokiaľ to s nasledovaním Ježiša myslíš vážne, potrebuješ sa dať pokrstiť a ak chceš vytrvať na ceste za Ježišom, je potrebné stretávať sa s ľuďmi, ktorí tiež milujú Boha a vedia ťa vo viere povzbudiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?