Prečo mi Boh neodpovedá?

Autor: Mária Tvrdoňová | 10.4.2012 o 15:37 | Karma článku: 5,28 | Prečítané:  1469x

„Keď prišiel Ježiš do chrámu a učil, pristúpili k Nemu veľkňazi a starší ľudu a spýtali sa Ho: Akou mocou toto robíš? A kto Ti dal tú moc? (inými slovami: Si samozvaný prorok, alebo ťa poslal Boh) Ježiš im odpovedal: Aj ja sa vás na niečo opýtam; ak mi to poviete, poviem vám aj ja, akou mocou to robím.

Odkiaľ bol Jánov krst: z neba, a či od ľudí?
A oni rozmýšľali a hovorili si: Ak povieme: Z neba, odpovie nám: Prečo ste mu teda neuverili.
A povedať, že z ľudí, bojíme sa ľudu, pretože všetci pokladajú Jána za proroka.
I odpovedali Ježišovi: Nevieme.

On im riekol: Tak vám ani ja nepoviem, akou mocou to robím.
Ale čo sa vám zdá o tomto: Jeden človek mal dvoch synov. Pristúpil k prvému a povedal mu: Syn môj, choď dnes pracovať na vinicu! On odpovedal: Dobre, pane! Ale nešiel. Potom prišiel k druhému a povedal mu to isté. A ten odpovedal: Nechce sa mi! Ale potom oľutoval a išiel.
Ktorý z tých dvoch splnil vôľu otcovu?
Odpovedali Mu: Ten druhý.
Povedal im Ježiš: Veru vám hovorím, že colníci a prostitútky predchádzajú vás do kráľovstva Božieho. Lebo Ján prišiel so spravodlivosťou, a neverili ste mu, ale colníci a prostitútky mu uverili. Vy však, hoci ste to videli, ani potom ste sa nekajali, aby ste mu uverili.“
(Matúš 21/23-32)

Keď sa farizeji Ježiša opýtali, nešlo im o to, aby dostali odpoveď, ale o to, aby ho mohli napadnúť. Ježiš im preto povedal, že im neodpovie, hoci im nepriamo odpoveď dal.

Podobne aj dnes sú mnohí ľudia, ktorí tvrdia, že keď sa im Boh zjaví, uveria v neho. V skutočnosti sú však neúprimný ako ten prvý syn.
Niekedy povedia: „Ak Boh stvoril svet, nech sa mi dá poznať.“ Tí istí ľudia pri pohľade na obraz obdivujú talentovaného maliara, hoci ho nikdy nevideli maľovať, pri pohľade na stroj obdivujú jeho konštruktéra a keby som povedala, že chemická továreň sa postavila po výbuchu sopky, poslali by ma do blázninca, hoci sami veria tomu, že miniatúrna chemická továreň, ktorou živá bunka bezpochyby je, nemá konštruktéra, ale vznikla náhodou.
Inokedy povedia: „Ak je Ježiš pravý Boh, nech to dokáže.“ A pokojne ignorujú fakt, že niekoľko dní po Ježišovom vzkriesení, jeho učeníci rozšírili správu o tom, že vstal z mŕtvych a boli ochotní kvôli svojej viere aj zomrieť. Povedia, že to bolo strašne dávno a preto to nie je dôveryhodné.
Tak im poukážem na ľudí, ktorí boli ťažko chorí a po modlitbe v mene Ježiš uzdravení. Povedia, že to, že slepí začnú vidieť, hluchí počuť, rakovinové nádory odpadávajú a mŕtvi vstávajú z mŕtvych je placebo.
Možno aj to je dôvod prečo niektorí ľudia na úprimnú modlitbu: „Bože daj sa mi poznať.“ odpoveď dostanú. A iní na rovnakú „úprimnú“ modlitbu žiadnu odpoveď nedostanú.
Milý čitateľ. Ak je toto aj tvoj prípad,  polož si otázku, či aj ty nie si ako ten prvý syn, ktorý hovorí, že pôjde, ale v skutočnosti dobre vie, že nepôjde. Možno aj toto je dôvod prečo k tebe Boh nehovorí. Boh je totiž k úprimným úprimný.
A ako príbeh s farizejmi pokračoval?
Keď počuli Ježišove podobenstvá, pochopili, že hovorí o nich a oľutovali svoju neúprimnosť.

NIE. Urobili presný opak.
„Keď veľkňazi a farizeji počuli tieto Jeho podobenstvá, porozumeli, že hovorí o nich. A usilovali sa zlapať Ho, lenže sa báli zástupov, lebo (tieto) Ho pokladali za proroka.“ (Matúš 21/45-46)

Ak som ťa mojim blogom naštvala, lebo si pochopil, že hovorím o tebe, ako sa rozhodneš?
Budeš sa na mňa hnevať, alebo začneš byť k Bohu úprimný?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?