Ale na tretí deň vstane z mŕtvych

Autor: Mária Tvrdoňová | 6.4.2012 o 12:09 | (upravené 31.10.2012 o 9:52) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  480x

Keď Ježiš zomrel na kríži, vojaci prebodli jeho bok a presvedčili sa, že je naozaj mŕtvy. Potom jeho telo vložili do hrobu a náboženskí vodcovia si vydýchli – nepohodlný človek bol odstránený a jeho nasledovníci sa rozpŕchli. Avšak v zápätí si spomenuli, že ten zvodca o sebe tvrdil, že na tretí deň vstane z mŕtvych. Preto, so súhlasom Piláta, privalili ku vchodu do hrobu kameň, ktorý vážil približne dve tony, hrob zapečatili a postavili ku nemu rímskych vojakov ako stráž. Napriek tomu, v nedeľné ráno vystrašení vojaci pribehli a oznámili ako bol nadprirodzeným spôsobom kameň odvalený a Ježiš vstal z mŕtvych.

Očakávala by som, že Ježišovi nepriatelia sa konečne spamätajú, spoznajú, že sa mýlili a uveria v Ježiša. Stal sa však presný opak. Zišli sa a poradili sa, ako správu o vzkriesení ututlať a ako vysvetliť prázdny hrob. Najdôveryhodnejšia verzia sa im zdala taká, že stráže zaspali a Ježišovi učeníci odvalili kameň a telo ukradli.

Avšak správu o vzkriesení sa im ututlať nepodarilo, lebo Ježiš sa ukázala približne 500 mužom a mnohým ženám a títo všetci rozšírili správu o tom, že Ježiš žije.

Aj dnes, sú ľudia, ktorí po preštudovaní historicko – právnych dôkazov toho, že Ježiš naozaj vstal z mŕtvych, uveria, ale sú ľudia, ktorí sa budú posmievať, alebo prenasledovať nasledovníkov Ježiša.

Sú ľudia, ktorí keď vidia, že v mene Ježiš slepí vidia, chromí chodia, hluchí počujú, rakovinové nádory odpadávajú, uveria, že Ježiš naozaj žije, ale sú ľudia o ktorých Ježiš povedal, že Boha poslúchať nechcú a preto neuveria, ani keby niekto z mŕtvych vstal.

Do ktorej skupiny patríš?

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

DOMOV

Analytici: Ficove zajacoviny sú určené ľudu, nie Druckerovi

Reči premiéra sú podľa expertov prejavom populizmu.

KOMENTÁRE

Pozrime sa na pád predsedu Danka z výslnia

Aj keby výložky z pyžamy neodpáral, určite im už bozkami lásku neprejavuje.


Už ste čítali?