Som kresťan, ale radšej sa k tomu nepriznávam.

Autor: Mária Tvrdoňová | 19.1.2012 o 15:12 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1361x

V našej kultúre sa považuje za netaktné rozprávať sa v spoločnosti o náboženstve. Väčšina ľudí zastáva názor, že vierovyznanie je každého osobná vec a rozhovory o týchto veciach vyvolávajú len konflikty.

Zoznam zakázaných tém, ktoré vyvolávajú rozbroje by sme mohli rozšíriť o politiku, výchovu detí a mnohé ďalšie, no napriek tomu väčšina ľudí nemá problém riešiť politické problémy a prezentovať svoje názory, najlepšie v krčme pri pive.
Prečo má teda tak veľa ľudí problém priznať sa ku svojej viere?
Keď sa ľudia verejne chvália tým, že veria v horoskopy, že chodia ku veštici, že čítajú ezoterickú literatúru, prečo je vraj netaktné priznať sa k tomu, že verím v Ježiša?
Trend nehovoriť o svojej viere je v kresťanských cirkvách tak bežný, že ak niekto káže evanjelium, automaticky ho považujú za Jehovistu. Ale je tento trend biblický?
Ježiš povedal: „Lebo ktokoľvek by sa han­bil za mňa a za moje slová v tom­to po­kolení cudzoložnom a hriešnom, za toho sa bude aj Syn človeka han­biť, keď prij­de v sláve svojeho Otca so svätými an­jel­mi." Marek 8/38
A inde hovorí: „Každého tedy, kto mňa vy­zná pred ľuďmi, vy­znám i ja pred svojím Ot­com, ktorý je v nebesiach. A kto by mňa za­prel pred ľuďmi, toho i ja za­priem pred svojím Ot­com, ktorý je v nebesiach.“ Matúš 10/32-33
Mohla by som uviesť množstvo ďalších biblických veršov, kde Ježiš jasne hovorí, že neexistuje nič také ako tajná viera, ku ktorej sa nikomu nepriznám a každý, kto nasleduje Ježiša sa má k Nemu aj priznať pred ľuďmi.
Netvrdím, že každý, kto verí v Ježiša musí stáť na ulici a kázať, ale pokiaľ jeho kolegovia, spolužiaci a známi ani len netušia čomu verí, tak nech si nehovorí, že nasleduje Ježiša.
A pokiaľ pri každom rozhovore s priateľmi o duchovných veciach mlčí a pomyslí si, že moja viera je súkromná vec a nikoho do toho nič nie je, tak to nie je kresťanstvo aké hlásal Ježiš.
Ja by som nechcela, aby sa raz Ježiš za mňa hanbil s aby ma zaprel pred svojim Otcom.
A čo ty?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?