Príde koniec sveta v roku 2012? -2.časť

Autor: Mária Tvrdoňová | 18.1.2012 o 6:05 | (upravené 18.12.2012 o 8:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2699x

V prvej časti článku som napísala, že hoci podľa Biblie nemôžeme vedieť presný čas, kedy príde koniec, môžeme vedieť, či je ten čas blízko podľa proroctiev, ktoré sa budú napĺňať. Spomenula som proroctvá, ktoré sa naplnili a v tejto časti napíšem o troch proroctvách, ktoré sa ešte nenaplnili, ale podľa Biblie sa majú v posledných časoch udiať.

1. Vláda Antikrista.

Podľa Biblie má byť posledné obdobie dejín ľudstva charakteristické diktatúrou vedenou jedným charizmatickým politickým vodcom. Nie je to nič zvláštne, pretože počas celých dejín sa opakovane objavovali diktátori, ktorých ľudia najskôr zbožňovali a až neskôr ukázali svoju pravú tvár. Ako teda spoznáme, či sa napĺňa biblické proroctvo? Okrem iných charakteristík antikrista, je v Biblii uvedené, že číslo jeho mena je 666. V hebrejčine má totiž každé písmeno svoje číslo a teda každé meno má svoje číslo. Keď sa teda objaví politický vodca, o ktorom si kresťania nebudú istí, či je, alebo nie je antikrist, poľahky to zistia podľa čísla jeho mena.

2. Znamenie na ruke alebo čele

V Zjavení Jána v 13. kapitole sa píše toto proroctvo: "A pôsobí to, aby všet­kým, malým i veľkým, bohatým i chudob­ným, slobod­ným i sluhom dali ryté znamenie na ich pravú ruku alebo na ich čelo a aby ni­kto ne­mohol ani kúpiť ani predať iba ten, kto má znamenie alebo meno šel­my alebo počet jej mena. Tu je múd­rosť. Kto má um, nech spočíta čís­lo šel­my, lebo je to čís­lo človeka. A jej čís­lo je šesťsto šesťdesiatšesť."

V čase keď toto proroctvo bolo napísané, teda asi pred dvetisíc rokmi, to bolo veľmi nerealistické. Nikto totiž nedokázal zabezpečiť, aby človek, ktorý by si nedal nejaké znamenie na ruku, nemohol nelegálne obchodovať.

Dnes je to úplne reálne. Stačí zrušiť hotovostný platobný styk a čip na ruke môže slúžiť ako platobná karta aj ako občiansky preukaz. A pokiaľ bude existovať len bezhotovostný platobný styk, naozaj nikto, kto nebude mať ten čip, nebude môcť kupovať ani predávať. Okrem toho, aj v oficiálnom spravodajstve sa objavujú reportáže, že sa plánuje projekt čipov, ktoré budú zabudované pod kožu každého občana. Myslím si, že nebude také ťažké presvedčiť občanov, aby si ich dali zabudovať, lebo čipy budú mať viacero výhod. Napríklad občianske preukazy a kreditné karty sa môžu stratiť a zneužiť, čo v prípade čipov nehrozí. Okrem toho, ak sa vyhrotí kríza a politici ekonomické problémy zvalia na tých čo načierno  obchodujú, zarábajú a neplatia dane, nebude ťažké zaviesť len bezhotovostný platobný styk.

Zatiaľ môžme len špekulovať, čo to znamenie šelmy na ruke môže byť, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude čip, ktorý bude slúžiť aj ako platobná karta.

Tu je reportáž zo správ o tomto projekte:

http://www.youtube.com/watch?v=v9YwvI3K-BU&feature=player_embedded

3. Vytrhnutie veriacich.

Biblia píše, že tesne pred koncom tohto sveta príde vytrhnutie veriacich, to znamená, že milióny ľudí naraz zmizne z tejto Zeme a budú vychvátení do neba. Rozmýšľaľa som, ako sa politikom podarí ututlať naplnenie biblického proroctva, alebo vysvetliť verejnosti túto záhadu. Čo povedia, že kde sa podeli milióny ľudí? Určite nepriznajú, že sa naplnilo biblické proroctvo.

Môj názor je taký, že to zvalia na mimozemšťanov. V televízii vidím, že verejnosť je sústavne bombardovaná názorom, že pravdepodobne nás navštívi mimozemská civilizácia. Už malé deti vďaka rozprávkam veria v mimozemšťanov a preto si myslím, že jednak scenár, že sa zinscenuje fiktívny útok mimozemšťanov pod zámienkou obmedzenia osobných slobôd je reálny a môžu na nich zvaliť aj únos obyvateľov.

Pamätám si na prednášku jedného pána, ktorý pracuje pre NASA a študenti sa ho opýtali, čo si myslí o UFO. Povedal, že UFO reálne zachytili radary, ale nemôžu k nám prilietať z vesmíru, lebo ich nezachytili žiadne družice. Keďže nám technika umožňuje zachytiť každý meteorit, ktorý k nám prilieta z vesmíru, nie je možné, aby nezachytili UFO. Ďalej povedal, že UFO sa nepohybujú v súlade s fyzikálnymi zákonmi, lebo náhle dokážu zmeniť smer jazdy v pravom uhle alebo sa objaviť a zmiznúť. Spomenul ešte, že sa prevažne objavujú na okultných miestach, teda na miestach, kde sa uctieva satan a preto je presvedčený, že sa jedná o padlých anjelov, ktorí sa pridali na diablovu stranu, v Biblii označených ako démonov. Toto isté potvrdili aj niektorí bývalí satanisti a síce, že údajní mimozemšťania sú v skutočnosti démoni a keďže Biblia tvrdí, že antikrist bude mať svoje nadprirodzené schopnosti priamo od diabla, je vysoko pravdepodobné, že využije na manipuláciu ľudí aj údajné návštevy mimozemšťanov.

Nech sa už biblické proroctvá naplnia akýmkoľvek spôsobom, v konečnom dôsledku nie sú pesimistické, lebo dobrou správou pre každého človeka je, že koniec histórie tejto Zeme, neznamená koniec ľudstva a každý človek, ktorý verí v Ježiša a poslúcha ho, získa večný život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?