Príde koniec sveta v roku 2012?

Autor: Mária Tvrdoňová | 11.1.2012 o 21:26 | (upravené 18.12.2012 o 8:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3174x

Na internete sa šíria články, že satanisti napojení na americkú vládu plánujú okolo roku 2012 zinscenovať útok mimozemšťanov aby vláda mohla následne pod zámienkou ochrany obyvateľov obmedziť ľudské práva. Správy o tom, že podľa Mayského kalendára má v roku 2012 prísť koniec sveta už čítal hádam každý.

Všetky tieto konšpiračné teórie beriem s rezervou a úplne odmietam proroctvá ktoré sa snažia povedať presný dátum konca z dvoch dôvodov.
Jednak preto, že nenaplnených proroctiev konca bolo mnoho, ale hlavne preto, lebo v Biblii sa píše že nevieme dňa ani hodiny, kedy príde koniec.
Napriek tomu, že nevieme presný čas konca, Biblia spomína niekoľko udalostí, ktoré sa majú diať v posledných časoch a z tohto hľadiska konšpiračné teórie o pripravovanej svetovláde a obmedzení ľudských slobôd sú v súlade s tým, čo hovorí Biblia.
Spomedzi mnohých biblických proroctiev o posledných časoch spomeniem tri proroctvá, ktoré sa naplnili a v druhej časti článku tri, ktoré sa ešte nenaplnili.
Biblia predpovedá, že v posledných časoch sa Židia opäť navrátia spomedzi všetkých národov späť do svojej krajiny a toto sa naplnilo po druhej svetovej vojne, keď opäť vznikol štát Izrael a Židia sa po takmer dvetisíc rokoch začali navracať domov. Myslím, že už to, že Židia sa počas dvetisíc rokov neasimilovali je zázrak, rovnako ako vznik štátu Izrael.
Ježiš predpovedal, že v posledných časoch bude prudký nárast zemetrasení. Vždy som si myslela, že dôvod, prečo si myslíme, že od 20. storočia je viac zemetrasení je ten, že sú lepšie zdokumentované ako v predchádzajúcich storočiach. Avšak vedci tvrdia, že Zem je seizmicky aktívnejšia ako bola v minulosti a naozaj máme čoraz viac a viac silnejších zemetrasení.
Ježiš povedal: „Toto evanjelium kráľovstva bude hlásané na svedectvo všetkým národom až do posledných končín Zeme a potom príde koniec.“
Toto proroctvo sa naplnilo v 20. storočí. Niekto si myslí, že nie je nič čudné na tom, že sa naplnilo, ale keď zvážite všetky okolnosti za ktorých Ježiš hovoril, tak zistíte, že bolo extrémne nepravdepodobné, že Ježišove učenie po čase nezanikne. Bol obyčajný učiteľ, ktorého síce nasledovali davy, ale bol v nemilosti u náboženských vodcov a nemal žiadnu politickú moc. Jeho nasledovníci veľmi odvážni neboli, lebo keď Ježiša zatkli, všetci sa rozpŕchli.
Pred Ježišom aj po Ježišovi, bolo mnoho židovských politických vodcov, ktorí mali väčší zástup nasledovníkov, dokonca ich pokladali za Mesiášov, ale ich učenie po ich smrti zaniklo. Prečo nedopadlo rovnako Ježišovo učenie?
Nielen z tohto dôvodu ostáva najväčšou historickou záhadou správa o Ježišovom vzkriesení, lebo práve táto udalosť viedla k tomu, že Ježišovi nasledovníci sa zmenili na odvážnych hlásateľov evanjelia. Aj preto Britský vedec Brooke Foss Westcott napísal: „Ak zhromaždíme všetky dôkazy, môžeme bez váhania povedať, že žiadna historická udalosť nie je podopretá lepšie a toľkými rôznymi svedectvami ako Kristovo vzkriesenie. Povedať, že pre Ježišovo vzkriesenie nie je dostatok dôkazov, môže len človek, ktorý dopredu vychádza z predpokladu, že je musí byť to podvod“
Ale aj tak bolo kresťanstvo kruto prenasledované a dalo sa predpokladať, že po čase budú všetci Ježišovi nasledovníci umlčaní. Ale stal sa opak – napriek prenasledovanie sa správa o Ježišovi rozšírila po celej rímskej ríši.
Ďalšie prenasledovanie pokračovalo počas stredoveku, kedy Bibliu mohli čítať len vyvolení a ostatným ju bolo zakázané čítať pod trestom smrti. Mnohí ľudia, ktorí tento zákaz porušili boli upálení, ako napríklad Tyndale, ktorý preložil Bibliu do angličtiny. Ale potom prišla reformácia a počas nasledujúcich storočí bola Biblia preložená do takmer všetkých jazykov a dnes je evanjelium hlásané po celej Zemi všetkým národom, tak ako to Ježiš predpovedal.
A čo je to evanjelium?
Je to správa o tom, že hoci každý človek zhrešil a zaslúži si ísť do večného zatratenia, Boží Syn Ježiš Kristus prišiel na túto zem,aby zomrel za hriechy každého človeka. Evanjelium je dobrá správa o tom, že KAŽDÝ, kto uverí, že Ježiš zomrel za jeho hriechy a vstal z mŕtvych, poprosí Ježiša o dopustenie svojich hriechov a urobí ho pánom svojho života a na znamenie toho sa dá pokrstiť, nepôjde do večného zatratenia, ale získa odpustenie hriechov a večný život.
Môže sa modliť napríklad týmito slovami: "Pane Ježišu, potrebujem Ťa. Ďakujem Ti za to, že si zomrel na kríži za moje hriechy. Otváram Ti dvere svojho života a prijímam ťa ako svojho Spasiteľa a Pána. Odpusť mi všetky moje hriechy. Ujmi sa vedenia môjho života a zmeň ma, aby som bol takým, akým ma chceš."
A čo predpovede o posledných časoch, ktoré sa ešte nenaplnili?
O tých napíšem v druhej časti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?