Prečo chce každý žiť večne?

Autor: Mária Tvrdoňová | 2.1.2012 o 18:17 | (upravené 31.10.2012 o 10:02) Karma článku: 4,94 | Prečítané:  1758x

Keď som si ako dieťa po prvýkrát uvedomila, že všetci raz zomrieme, pociťovala som to ako obrovskú krivdu. Aj keď sa všetci okolo mňa tvárili, že smrť je normálna súčasť života a sú s tým zmierení, mne to jedno nebolo.

Veľa krát som sa sama seba pýtala, či vôbec záleží na tom, čo všetko v živote dosiahnem, keď aj tak raz zomriem a o menej ako sto rokov ani nikto nebude vedieť, že som raz žila a to čo som v živote urobila, alebo neurobila , nebude mať už žiadny význam.
Určité zadosťučinenie pre mňa bolo, že ľudstvo bude pokračovať. Avšak vedci sa zhodujú v tom, že život na Zemi nebude trvať večne, dokonca aj vesmír sa rozpína stále rýchlejšie a celý vesmír raz zamrzne vrátane všetkého živého v ňom, teda aj celého ľudstva.
Keďže je túžba po večnom živote na prvý pohľad taká nesplniteľná a teda nelogická, prečo ju každý človek má?

Vôbec neverím ľuďom, ktorí tvrdia, že ich nemrzí, že raz zomrú a viac nebudú, pretože túžba po večnosti je niečo, čo dal Boh do srdca každého z nás.
Boh stvoril človeka so zámerom, aby žili vo večnom vzťahu so svojim Stvoriteľom a preto je táto túžba taká prirodzená. Abrahám Lincoln to vyjadril slovami: „Istotne Boh nestvoril takú bytosť ako je človek len pre jeden deň! Nie, nie, človek bol stvorený pre nesmrteľnosť.“
A ako môžeš získať večný život?
Ježiš povedal: „Ja som vzkriesenie i život. Kto verí vo mňa, aj keby zomrel, bude žiť.“ A inde hovorí: „Nikto kto verí vo mňa nezomrie naveky, ale ja ho vzkriesim v posledný deň.“
Rozumný človek samozrejme nebude slepo veriť sľubom hocikoho, lebo prázdne sľuby večného života a vzkriesenia v posledný deň môže dať ktokoľvek. Ale Ježiš dokázal, že jeho slová sú pravdivé tým, že na tretí deň vstal z mŕtvych a preto mám dôveru, že každého, kto v Neho verí, vzkriesi tiež, aby strávil večnosť v spoločenstve so svojim Stvoriteľom.
Trend našej spoločnosti je, aby sa človek nezamýšľal nad tým, kam pôjde po smrti. Reklamy vás vyzývajú aby ste boli poistení proti všetkému možnému, čo sa pravdepodobne nikdy nestane, ale zábavný priemysel vás učí, že sa nemáte pripraviť na to, čo raz určite príde – smrť.
Každý raz zomrie a sú len dve možnosti, kde môžeš stráviť svoju večnosť – večný život, ak si prijal od Ježiša odpustenie svojich hriechov a urobil ho Pánom svojho života, alebo večné zatratenie, ak si Ježiša odmietol.
Ako sa rozhodneš?

 

"Pokiaľ neexistuje Boh, ktorý by nás stvoril pre svoj večný účel, potom ľudský život nie je len bezvýznamnou udalosťou, ale krutým kanadským žartíkom neosobného vesmíru, který "tak nejako" splodil bytosti, ktoré nepochopiteľne túžia po zmysle a účele tam, kde žiadny byť nemôže!
Život nemá žiadny zmysel, pokiaľ nepokračuje - a to nie len za hrob, ale bez konca ďalej a ďalej - až za existenciu tohoto fyzického vesmíru!"

Dave Hunt

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.


Už ste čítali?