Ježiš - najsebavedomejší človek aký kedy žil.

Autor: Mária Tvrdoňová | 12.10.2011 o 15:42 | (upravené 14.10.2011 o 6:15) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  3649x

Ľudia, ktorí nečítali evanjeliá – to sú knihy Biblie, kde je zaznamenaný život Ježiša, jeho slová a skutky- si väčšinou myslia, že Ježiš bol veľký učiteľ, dobrý človek, jeden z mnohých náboženských mysliteľov a podobne. Avšak pokiaľ sa niekto rozhodne prestať opakovať otrepané frázy o veľkom učiteľovi mravnosti na úrovni napríklad Budhu, alebo Konfucia a prečíta si, čo Ježiš naozaj hlásal, zistí, že to, čo hovoril je príliš radikálne na to aby bol len veľkým učiteľom.

Takmer všetci náboženskí vodcovia, alebo filozofi hlásali pravdy, ktoré sú všeobecne aplikovateľné a môžete ich oddeliť od osoby, ktorá ich hlása. Avšak Ježišove výroky sa často točia okolo Jeho osoby, okolo Jeho totožnosti a tvrdí, že vzťah k Nemu rozhodne o večnom živote alebo zatratení, nie len dodržiavanie určitých princípov.

Posúďte sami, po prečítaní Ježišových výrokov, čo o sebe prehlásil:

„...tak musí byť povýšený aj Syn človeka, aby každý veriaci mal v Ňom večný život. Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby každý, kto verí v Neho, nezahynul, ale mal večný život....Kto verí v Neho, nebude súdený. Kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.“

„Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života.“

„Veru, veru vám hovorím: Ak niekto zachováva moje slová, neokúsi smrť naveky.“

„Ja som svetlo sveta.“

„Ja som chlieb života.“

„Ja som dvere. Keď cezo mňa niekto vojde, bude spasený.“

„Ja a Otec sme jedno.“ (Otec = Boh)

„Ja som vzkriesenie i život. . Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie a nik neumrie na veky, kto žije a verí vo mňa.“

„Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa.“

„ Kto by sa hanbil za mňa a za moje reči, za toho sa bude hanbiť aj Syn človeka, keď príde v sláve svojej a Otcovej i v sláve svätých anjelov.“

„Skôr ako bol Abrahám, Ja Som.“ (Ja Som je jedno z Božích mien, preto ho po tomto výroku Židia chceli ukameňovať za to, že sa robí Bohom.)


Keď to zhrniem, Ježiš v podstate hovoril, že je Boží Syn rovný Bohu Otcovi, že má moc odpustiť hriechy, že kto v Neho uverí a poslúcha ho, má večný život a kto v Neho neuverí, bude zatratený.
Ak toto čo hlásal nie je pravda, tak nemohol byť dobrým človekom, ale buď najväčším podvodníkom, aký kedy žil, alebo šialencom.

Ak niekto hovorí niečo tak radikálne, tak väčšinou chcem dôkaz, že to čo tvrdí, je pravda. Ježiš povedal:
„Ak nečiním skutky svojho Otca, neverte mi, ale ak ich činím, aj keď ste mne neverili, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že Otec je vo mne a ja v Otcovi.“

Evanjeliá potvrdzujú, že Ježiš bol divotvorca – že uzdravoval chorých, kriesil mŕtvych a ako som už v predchádzajúcich blogoch napísala, po preštudovaní historicko – právnych dôkazov nezaujatý človek dôjde k záveru, že na tretí deň vstal z mŕtvych. Myslím, že Jeho vzkriesenie je dostatočný dôvod na to, aby som Jeho výroky o svojej osobe začala brať vážne.
Navyše Ježiš, nielen keď chodil po tejto zemi, ale aj v dnešnej dobe uzdravuje slepých, chromých, z rakoviny, kriesi mŕtvych, oslobodzuje z drogovej a iných závislostí a mení životy ľudí. A zbytočne budete ľuďom, ktorí Ježiša poznajú, hovoriť, že nie je reálny- svoju skúsenosť poprieť nemôžu.
Josh Mc Dowell napísal: „Dospel som k hlbokému presvedčeniu. Vzťah viery k Ježišovi Kristovi mení život. Môžete sa kresťanstvu smiať. Môžete ho zosmiešňovať. Ono však funguje. Mení život. Keď sa odovzdáš Ježišovi Kristovi, pozoruj, ako zmení tvoje postoje a činy, pretože Ježiš Kristus mení ľudský život.“ (Citát z knihy: Viac ako tesár. s. 118)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prirovnávajú ho k Procházkovi. Končí Galko v politike?

Odídenci zo SaS pomohli otvoriť schôdzu.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Ficovi chutí bezmocnosť

Prečo sa predseda Smeru hnevá na Bugára.


Už ste čítali?