Ale na tretí deň vstane z mŕtvych

Autor: Mária Tvrdoňová | 6.4.2012 o 12:09 | (upravené 31.10.2012 o 9:52) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  467x

Keď Ježiš zomrel na kríži, vojaci prebodli jeho bok a presvedčili sa, že je naozaj mŕtvy. Potom jeho telo vložili do hrobu a náboženskí vodcovia si vydýchli – nepohodlný človek bol odstránený a jeho nasledovníci sa rozpŕchli. Avšak v zápätí si spomenuli, že ten zvodca o sebe tvrdil, že na tretí deň vstane z mŕtvych. Preto, so súhlasom Piláta, privalili ku vchodu do hrobu kameň, ktorý vážil približne dve tony, hrob zapečatili a postavili ku nemu rímskych vojakov ako stráž. Napriek tomu, v nedeľné ráno vystrašení vojaci pribehli a oznámili ako bol nadprirodzeným spôsobom kameň odvalený a Ježiš vstal z mŕtvych.

Očakávala by som, že Ježišovi nepriatelia sa konečne spamätajú, spoznajú, že sa mýlili a uveria v Ježiša. Stal sa však presný opak. Zišli sa a poradili sa, ako správu o vzkriesení ututlať a ako vysvetliť prázdny hrob. Najdôveryhodnejšia verzia sa im zdala taká, že stráže zaspali a Ježišovi učeníci odvalili kameň a telo ukradli.

Avšak správu o vzkriesení sa im ututlať nepodarilo, lebo Ježiš sa ukázala približne 500 mužom a mnohým ženám a títo všetci rozšírili správu o tom, že Ježiš žije.

Aj dnes, sú ľudia, ktorí po preštudovaní historicko – právnych dôkazov toho, že Ježiš naozaj vstal z mŕtvych, uveria, ale sú ľudia, ktorí sa budú posmievať, alebo prenasledovať nasledovníkov Ježiša.

Sú ľudia, ktorí keď vidia, že v mene Ježiš slepí vidia, chromí chodia, hluchí počujú, rakovinové nádory odpadávajú, uveria, že Ježiš naozaj žije, ale sú ľudia o ktorých Ježiš povedal, že Boha poslúchať nechcú a preto neuveria, ani keby niekto z mŕtvych vstal.

Do ktorej skupiny patríš?

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?