Naplnené biblické proroctvá.

Autor: Mária Tvrdoňová | 30.12.2011 o 12:40 | Karma článku: 3,32 | Prečítané:  1532x

Biblia je jediná náboženská kniha s odvážnou výzvou. V prorokovi Izaiášovi  sú zaznamenané Božie slová ktoré sa dajú parafrázovať takto: „Presvedčte sa, že ja som pravý Boh a to tým, že vám poviem o tom čo sa stane v budúcnosti a keď sa tieto detailné proroctvá presne naplnia, podľa toho môžete spoznať, že ja som jediný pravý Boh.“

Biblia je plná detailných proroctiev, z ktorých sa mnohé naplnili s takou presnosťou, že kritici Biblie sa domnievali, že museli byť napísané až po udalostiach. Typickým príkladom je kniha  Daniel. Objav Kumránskych zvitkov v roku 1947 však dokázal, že kniha Daniel nebola napísaná až po tom, čo došlo ku udalostiam, ale aramejský dialekt, ktorý je v knihe použitý  umožňuje presne datovať dobu vzniku knihy Daniel do doby kedy sa v nej tvrdí, že bola napísaná.
V tomto blogu chcem však spomenúť jedno proroctvo z knihy Ezechiel o Fénickom meste Týr.
V roku 592 p.n.l. napísal Ezechiel v 26 kapitole proroctvo o tomto meste, kde predpovedá:
1. že bude zničené
2. jeho trosky aj prach budú zvrhnuté do mora
3. nebude viac vystavané a bude miestom, kde si rybári sušia siete.
To, že mesto bude zničené, nebolo až také nerealistické proroctvo, keďže tento osud postihol mnohé staroveké mestá. V roku 583 p.n.l. začal babylonský kráľ Nabuchodonozor obliehať mesto  a obyvatelia mesta sa presťahovali na neďaleký ostrov, kde vybudovali nové mesto. Nabuchodonozor následne staré mesto zrovnal so zemou.
Avšak predpoveď, že mesto bude uvrhnuté do mora sa zdala úplne nerealistická. A naozaj,  trosky mesta ležali ďalších vyše dvesto rokov na pevnine a popierali biblické proroctvo. Avšak v roku 332 p.n.l. sa rýchlo postupujúca armáda Alexandra Macedónskeho zastavila, lebo nemohla dobiť mesto Týr na ostrove. Keďže voda bola pomerne plytká, Alexander nariadil aby jeho vojaci zmietli trosky starého Týru do mora a postavili z nich prístupovú cestu pre armádu, čím sa naplnilo proroctvo napísané vyše 250 rokov pred udalosťami.
Nielen toto naplnené proroctvo mi dáva istotu, že Biblia je neobyčajná kniha.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?