Ako mi „pomohli“ homeopatiká.

Autor: Mária Tvrdoňová | 12.12.2011 o 11:16 | (upravené 31.10.2012 o 10:03) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1402x

Keďže sa výber SME hemží článkami o zázračnom účinku homeopatík, rozhodla som sa napísať príbeh, ktorý zažila moja mama. Jej kolegyňa, známa svojou neochvejnou vierou v účinok homeopatík, dostala nádchu.

 

 

Ako ináč, utekala si do lekárne kúpiť zázračné homeopatikum, ktoré stálo asi toľko ako 15 kg ovocia.
Kolegyne čakali ako jej tento zázrak za nie malé peniaze pomôže, ale na druhý deň bola zahlienená rovnako ako predchádzajúci. Nerobili si z toho ťažkú hlavu, veď máloktorý zázrak funguje okamžite.
Prešli dva dni, prešli tri a stále žiadne zlepšenie zdravotného stavu. Aj im to začalo byť trochu podozrivé, veď najsilnejšie príznaky nádchy zvyknú po troch dňoch ustúpiť aj bez liečby, ale radšej nehovorili nič.
Ale keď kolegyňa po piatich dňoch vyzerala úplne rovnako ako druhý deň, povedali jej: „Počúvaj, tie homeopatiká ti vôbec nezaberajú. Veď soplíš, kýchaš a máš červené oči už piaty deň,“
Kolegyňa na to podráždene reagovala: „To nevidíte, že mi tie homeopatiká pomáhajú? Veď preto mám stále hlieny, lebo tak sa moje telo čistí a to tie homeopatiká ma očisťujú.“
Keď mi to mama rozprávala, zasmiala som sa a okomentovala tak, že ja radšej ušetrím dve tretiny peňazí, kúpim si namiesto zázračného lieku veľa ovocia a budem sa čistiť len tri dni, namiesto šiestich.
Ale hlavné, že boli všetci spokojní. Výrobcovia homeopatika a lekáreň, že zarobili a zákazníčka, že jej ich produkt pomohol dôkladne sa očistiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?