Dá sa spoľahlivo vyvrátiť vzkriesenie Ježiša?

Autor: Mária Tvrdoňová | 12.8.2011 o 11:57 | (upravené 31.10.2012 o 9:54) Karma článku: 9,27 | Prečítané:  2618x

Ak chcete zničiť kresťanstvo, tak vyvráťte Ježišovo vzkriesenie.   Josh Mc Dowell napísal: „Nedokážem vysvetliť jednu historickú udalosť – vzkriesenie Ježiša Krista. Po viac než 700 hodinách štúdia tejto témy a dôkladnom preskúmaní jej základov som dospel k záveru, že vzkriesenie Ježiša Krista je buď jeden z najšpinavších  a najnehoráznejších podvodov, aký bol kedy ľuďom podstrčený, alebo je to jedna z najdôležitejších historických skutočností.“

Zhrniem fakty, ktoré priznávajú nielen Ježišovi nasledovníci, ale aj jeho odporcovia a rovnako aj nestranní historici tej doby.

Ježiš z Nazareta, ktorý o sebe hlásal, že je Boží syn, bol uväznený, súdený ako politický zločinec a odsúdený na smrť ukrižovaním. Predtým, ako ho zvesili z kríža, skúsení vojaci sa presvedčili, či je naozaj mŕtvy. Potom jeho telo podľa židovských pohrebných zvyklostí zabalili do plátna a v piatok večer vložili do hrobu vytesaného v skale, vchod do hrobu zavalil kameňom vážiacim asi dve tony, zapečatili a k hrobu bola postavená rímska stráž. Každý kto v tej dobe porušil rímsku pečať, riskoval odsúdenie na smrť a rovnako aj vojaci, ktorí počas služby zaspali.

Napriek tomu bol v nedeľu ráno kameň odvalený a hrob prázdny. Ježišovi nasledovníci hlásali, že Ježiš vstal z mŕtvych, že sa im niekoľko krát zjavil a Pavol o niekoľko rokov po tejto udalosti napísal list, kde uvádza, že Ježiš sa po vzkriesení ukázal asi 500 ľuďom, z ktorých mnohí stále žijú. Títo jeho nasledovníci boli tak presvedčení, že správa o vzkriesení je pravdivá, že napriek prenasledovaniu túto správu rozšírili najprv po Jeruzaleme, kde sa tieto udalosti odohrali a v priebehu nasledujúcich desaťročí po celej rímskej ríši.

Odporcovia tvrdili, že Ježišovi učeníci jeho telo ukradli. Takže faktom, ktorý priznávajú všetci, je prázdny hrob, zmiznuté Ježišovo mŕtve telo a horliví hlásatelia správy o vzkriesenom Kristovi.

Podajte spoľahlivé vysvetlenie toho, čo sa v to nedeľné ráno vlastne stalo. Je správa a vzkriesení hodnoverná? Ak nie, ako je možné že sa tento mýtus o vzkriesení tak rýchlo rozšíril a to priamo na mieste udalostí a v krátkej dobe po nich, teda v čase, keď bolo možné overiť fakty? Kde sa podelo Ježišovo telo? Ak učeníci jeho telo ukradli, prečo boli ochotní položiť svoje životy za vieru v niečo o čom vedeli, že je podvod?

Existuje množstvo teórii pokúšajúcich sa vysvetliť túto záhadu ako aj  vyjadrenia viacerých historikov a chcem ich spomenúť v nasledujúcom blogu, ale schválne vám nechávam priestor, aby ste sami porozmýšľali, ako sa dá rozumne vysvetliť spomínaná udalosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?